Nominowany do Złotej Palmy w Cannes, bardzo dobrze przyjęty przez krytyków najnowszy film Jima Jarmuscha to mieszanka ironicznego humoru, pogodnej atmosfery z dramatem. „Paterson” w „Niebieskim Kocyku” to pozycja obowiązkowa dla każdego kinomana.

„Paterson” miał swoją premierę 16 maja 2016 roku, ale do Polski trafił dopiero pod koniec grudnia. Jim Jarmusch opowiada nam historię z pozoru prostego człowieka, kierowcy autobusu, który wiedzie szczęśliwe życie u boku żony Laury i jednocześnie tworzy wiersze inspirowane zaobserwowanymi w pracy wydarzeniami i osobami, które spotyka.

Nie uświadczymy tutaj żadnej szybkiej akcji ani przesadnych zwrotów. Akcja będzie się toczyć spokojnie, ale to wcale nie oznacza, że będzie nudno. Fani znający styl Jarmuscha, twórcy takich hitów jak „Broken Flowers”, czy „Noc na Ziemi” będą zachwyceni.

Kogo zobaczymy na ekranie?

W roli tytułowej zobaczymy Adama Drivera (swoją drogą nazwisko pasuje do zawodu postaci), zaś jego żonę gra Golshifteh Farahani („W sieci kłamstw”). Bardzo dobrze została przyjęta rola drugoplanowa, którą przedstawił Barry Shabaka Henley („Terminal”).

SZCZEGÓŁY:

DATA: 20 lutego (poniedziałek), godzina 19:00
MIEJSCE: Od Nowa, ul. Gagarina 37a
BILETY: 10 zł – studenci, 12 zł – pozostałe osoby.
Dołącz do wydarzenia na Facebooku