Najlepszym remedium dla ludzkiej psychiki jedni ochrzcili literaturę, inni mniej lub bardziej ambitne kino, jednakże gotowi jesteśmy stwierdzić, że prym wiedzie tutaj muzyka – zwłaszcza ta ulubiona! Tej z pewnością w jesiennym, skąpanym ostatkami słońca Toruniu nie zabraknie. Chcemy przedstawić Wam w związku z tym, jakie koncerty w Toruniu odbędą się jeszcze w październiku! Są to brzmienia zmienne, niczym poziom wody w Wiśle!

Październikowe koncerty w Toruniu (okiem Spod Kopca)!

Varius Manx & Kasia Stankiewicz – 30 lecie (14 października / godz. 20.30 / czwartek / CKK Jordanki)

Zespołu Varius Manx nie trzeba nikomu przedstawiać! Artyści prezentują nam swoją muzykę już od trzydziestu lat, w związku z tym grają teraz serię jubileuszowych koncertów. W uroczystą trasę zespół Roberta Jansona i braci Marciniaków rusza razem z Kasią Stankiewicz. Z całą pewnością usłyszymy ze sceny największe hity artystów, takie jak: „Zamigotał świat”, „Ruchome piaski”, „Piosenka księżycowa”, „Kot bez ogona”, „Pocałuj noc” czy „Zanim zrozumiesz”.

Koncert Osiecka po męsku – Marcin Januszkiewicz (14 października / godz. 20.00 / czwartek / Klub Lizard King)

Aktor, a zarazem muzyk Marcin Januszkiewicz, wraz z zespołem wyśpiewa nam, po męsku, najpiękniejsze utwory znanej i lubianej Agnieszki Osieckiej. Podczas recitalu artyści zabiorą nas w muzyczną podróż w akompaniamencie wszystkich emocji – rozpoczynając od optymistycznych, radosnych utworów, kończąc na refleksyjnych, melancholijnych dźwiękach.

Alicja Majewska – Żyć się chce (17 października / godz. 19.00 / niedziela / CKK Jordanki)

Podczas niedzielnego koncertu, który odbędzie się w Jordankach, Alicja Majewska razem z Włodzimierzem Korczem, będą świętowali 45 wspólnych lat na scenie. Towarzyszył im będzie kwartet smyczkowy „Warsaw String Quartet”. Pomiędzy piosenkami, takimi jak: „Być kobietą”, „Jeszcze się tam żagiel bieli”, „Odkryjemy miłość nieznaną”, artyści przywoływać będą barwne wspomnienia z ich wieloletniej współpracy.

Koncert Muniek i Przyjaciele (17 października / godz. 20.00 / niedziela / Klub Lizard King)

Jeśli chcecie usłyszeć największe przeboje Muńka w akustycznej wersji, już niedługo będziecie mieli ku temu okazję! Lider formacji T. Love razem z Cezariuszem Kosmanem i Jankiem Pęczakiem pojawią się bowiem w Toruniu, aby przedstawić nam kilkuletni już projekt, który początkowo miał być tylko chwilową odskocznią od rockowego, głośnego grania. Projekt przyjął się jednak na dobre, w związku z tym akustyczne brzmienia wybrzmią niebawem w Lizard Kingu.

Luxtorpeda (24 października / godz. 19.00 / niedziela / Klub Lizard King)

Nasza październikowa propozycja koncertowa przedstawia w dużej mierze jubileusze! Luxtorpeda bowiem również będzie świętowała niebawem swoje urodziny – w tym przypadku dziesiąte. Solenizanci w Lizard Kingu zagrają swoje największe przeboje oraz utwory pochodzące z ich najnowszej płyty „Anno Domini MMXX”.

Krzysztof Zalewski ZABAWA TOUR (28 października / godz. 21.00 / czwartek / CKK Jordanki)

Jeśli zabawa… To tylko z Krzysztofem Zalewskim, który w październiku w Toruniu będzie promował swój najnowszy album zatytułowany właśnie „Zabawa”. „Człowiek-orkiestra”, a także zdobywca kilku Fryderyków, wyśpiewa nam w Jordankach piosenki z płyty, która według niego jest zarówno taneczna, jak i nieco mroczna. Usłyszymy w związku z tym między innymi: „Annuszkę”, „Lustra” czy „Wszystko będzie dobrze”.

Pamięci Mozarta (29 października / godz. 19.00 / piątek / CKK Jordanki)

Czas na propozycję dla wielbicieli muzyki klasycznej. Pod koniec października odbędzie się w Jordankach koncert ku pamięci Mozarta, w ramach projektu „Wielcy kompozytorzy – wielkie jubileusze”. Przedsięwzięcie ma na celu uczczenie pamięci artystów obchodzących w tym roku ważne rocznice. W programie koncertu: W. A. Mozart – Requiem d-moll KV 626, a także A. Pärt – IV Symfonia „Los Angeles”. Wystąpią między innymi: Maria Rozynek-Banaszak – sopran, Elżbieta Wróblewska – mezzosopran, Sylwester Smulczyński – tenor, Jarosław Bręk – bas a także Chór Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Lej mi pół / Coco Bongo (30 października /godz. 19.00 / sobota / Dwa Światy)

Podczas trasy „Walenie Tour” obrazoburczy zespół Lej Mi Pół odwiedzi także Toruń. Jak sami o sobie piszą, „Lej Mi Pól to projekt niepodparty żadnymi ideami, żadnymi wytycznymi. Lej Mi Pół to trzech gości, którzy nie maja żadnych zasad. To znaczy mają zasady, ale nie dość, że słabe, to się ich jeszcze nie trzymają”. Towarzyszyć będzie im bliżej nieokreślony, lecz być może pop-punkowy zespół Coco Bongo. Pomieszanie estetyk, brak świętości i dużo energii – to wszystko powinniśmy zobaczyć pod koniec października. Powinniśmy, bo w przypadku tego zespołu niczego nie powinno właśnie być się pewnym.

Informację o biletach, a także o innych wydarzeniach, możecie odnaleźć między innymi tutaj.