VII Międzynarodowy Konkurs i Festiwal Chóralny im. Mikołaja Kopernika w Toruniu i Chełmży rozpocznie się 29 czerwca i potrwa do 3 lipca 2019 r.

Wydarzenie organizowane jest przez toruńskie Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chóralnej „Astrolabium” oraz współorganizowane przez niemiecką agencję Meeting Music, a także przez Stowarzyszenie Tumska 14 z siedzibą w Chełmży. Pogram wydarzenia składa się z przesłuchań konkursowych oraz  koncertów festiwalowych z udziałem chórów uczestniczących w konkursie. Główną nagrodą Grand Prix im. Mikołaja Kopernika jest nagroda pieniężna w wysokości 5 000 euro. Najpierw poszczególne chóry walczą w jednej z sześciu kategorii, aby następnie najlepsi trafili do kolejnego etapu i zawalczyli o tytuł Laureata Grand Prix.

Na wszystkie koncerty obowiązuje wstęp wolny. Warto jednak zaznaczyć, że wszyscy zainteresowani koncertem inauguracyjnym i koncertem specjalnym powinni zarezerwować bezpłatne wejściówki, które będą dostępne do odbioru w kasie Dworu Artusa w dni powszednie w godz. 12-18 oraz, w miarę dostępności miejsc, przed koncertami.

PMAA2019Afisz