Drodzy studenci, szykujcie się na dobrą zabawę – tegoroczne Juwenalia już niedługo. Samorząd zadbał o to, by nie było nudno. Zeszłoroczna edycja przeniosła nas w klimat futurystycznej przyszłości, a tym razem wspólnie pogalopujemy przez dzikie wertepy schyłku XIX wieku. 

Różnorodnie, ale dla każdego 

Juwenalia/ Piernikalia na UMK co roku zaskakują niepowtarzalną atmosferą. Zbliżające się święto reklamowane jest hasłem „Poczuj klimat dzikiego zachodu”, więc ubierzcie kowbojki i przez chwilę poczujcie się jak szeryf w toruńskim miasteczku. 

Jak zawsze, na studentów czekają rozmaite atrakcje. Dla osób sentymentalnych nie zabraknie tradycyjnych zabaw takich jak obowiązkowy „beer-pong” czy gry planszowe. Wśród tematycznych wydarzeń plenerowych znajdzie się m.in. rzut podkową, „piernikowe rodeo” i enigmatycznie brzmiąca „gorączka złota”. Więcej informacji o tegorocznych atrakcjach znajdziecie tutaj

Termin imprezy

Bieżąca edycja wydarzenia, objęta przez redakcję Spod kopca.pl patronatem medialnym odbędzie się w dniach 16-20 maja. Rektorat podtrzymuje decyzję o bezpłatnym wstępie na imprezę. Jednocześnie władze miasta informują, że darmowy przejazd komunikacją MZK w dalszym ciągu będzie możliwy w od piątku do niedzieli, nie od czwartku, jak to miało miejsce przed wybuchem pandemii.

Tegoroczne koncerty

Na pierwszy ogień – 17 maja w Klubie HEX wystąpi polski raper i producent muzyczny Jakub Birecki, znany pod pseudonimem scenicznym B.R.O. Twórca przebojów takich jak „Jeszcze będzie pięknie” czy „Zapamiętaj mnie” rozgrzeje studentów do dalszej zabawy. 

Jednym z artystów, których usłyszymy 20 maja na Scenie Głównej jest QRY, członek zespołu Chillwagon. Wraz z nim studenci będą mieli okazję przenieść się w rytmy polskiego rapu. 

Wolontariusze poszukiwani!

Jak co roku każda para rąk jest na wagę złota. Organizacja Juwenaliów to nie tylko ciężka praca, ale przede wszystkim jest to możliwość poznania wielu wspaniałych ludzi, dzielących się dobrą energią. Samorząd studencki zachęca do bezpośredniego kontaktu lub rekrutacji za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie UMK.