Toruńscy tenisiści stołowi po 4 rozegranych kolejkach znajdują się na czele tabeli Lotto Superligi mężczyzn. Ba, do tej pory Energa Manekin nie zaznała goryczy porażki. W czwartek, 24 września, będzie miało miejsce kolejne spotkanie. Torunianie podejmą w nim Sokołów SA Jarosław.

Cztery mecze, cztery wygrane

Tenisiści stołowi Energii Manekin Toruń są do tej pory ekipą niepokonaną w polskiej lidze tenisa stołowego. W czterech dotychczasowych meczach nie mieli sobie równych. W pierwszym starciu 3:0 pokonali ASTS Olimpię-Unię Grudziądz, później na wyjeździe ograli w stosunku 1-3 Poltarex Pogoń Lębork. W 3. kolejce Lotto Superligi przed własną publicznością torunianie zwyciężyli 3:0 z Uczelnią Państwową Zamość. Ostatni triumf miał miejsce w Zielonej Górze, klub z Winnego grodu uległ podopiecznym trenera Grzegorza Adamiaka 1:3.  Po tych spotkaniach torunianie zajmują fotel lidera Lotto Superligi z 12 punktami na koncie. Indywidualnie Konrad Kulpa znajduje się na 2. pozycji ze skutecznością 100% w sześciu pojedynkach.

Lider potwierdzi formę?

Czwartkowy rywal torunian – Sokołów SA Jarosław znajduje się obecnie na 11. pozycji w tabeli. Tenisiści stołowi z Podkarpacia do tej pory zdobyli zaledwie jeden punkt w Lotto Superlidze. Faworytami tego meczu zdecydowanie są zatem zawodnicy Energii Manekin. Wiele może powiedzieć tu bilans. W przypadku klubu z grodu Kopernika wynosi on 12:2, czwartkowego przeciwnika zaś 3:9. Czy torunianie potwierdzą rewelacyjną dyspozycję?

Spotkanie w ramach 5. kolejki Lotto Superligi mężczyzn odbędzie się w Hali Olimpijczyk przy ulicy Słowackiego 114 w czwartek, 24 września 2020 roku, o godzinie 18:00.