Juwenalia już niedługo, a ty chciałbyś pokazać się w jakimś niesamowitym przebraniu? Śpieszę z pomocą! Juwenalia są wspaniałą okazją by wyskoczyć w fantazyjnym stroju bez większej obawy, że ktoś się na ciebie dziwnie spojrzy. A nawet jeśli, to co? Liczy się dobra zabawa! Przedstawiam spis propozycji za co możesz się przebrać, bez większych kosztów, ale tak efektywnie by zrobić wrażenie!

1. Sim

Graliście kiedyś w Simsy? Jeżeli nie, sądzę, że większość z was kojarzy tę bardzo przyjemną grę. Charakterystyczną cechą takiego Sima jest wielki kryształ lewitujący nad jego głową, który informuje nas w jakim on jest nastroju (jeżeli tak, to mam nadzieję, że nie zabieraliście Simom drabinki…). W tym filmiku pokazane jest jak zrobić taki. Oczywiście, nie musisz koniecznie malować swojego kryształu na zielono, pamiętajmy, że czerwony czy żółty nie będą wyglądały gorzej. Pod warunkiem, że nie będziecie naprawdę źli czy niekomfortowo się czuli.

2. Meduza

Znacie tę youtuberkę? Jeśli tak, na pewno przyznacie rację, że ma głowę pełną ciekawych pomysłów. Olsikowa nie zawiodła i tym razem, pokazując jak ciekawie możecie się przebrać. W tym filmiku podała kilka innych pomysłów, ale mi najciekawsza wydała się Meduza. Prosta i ciekawa!

 

3. Zombie

Szwędacz, żywy trup, nieumarły – wiadomo, że chodzi o lubianych przez większość ludzi zombie (jakby się pojawili, to pewno byliby wtedy mniej lubiani). Czemu by tak trochę nie postraszyć innych świętujących? Wbrew wszystkiemu, wykonanie takiego stroju nie jest wcale trudne i nie potrzeba za wiele. Bardzo fajnie pokazała to RedLipstickMonster

 

4. Wampir / Sesja

OK, OK. Wiem, że to nie Halloween, ale ten patent możecie wykorzystać niekoniecznie po to, by przebrać się za krwiopijce. Zawsze możecie powiedzieć, że przebraliście się za sesję i wysysacie wszelką energię życiową z studentów :) Zobaczcie filmik Agnieszki Grzelak, jak zrobić kły!

5. Rzymianin

Miało być pięć pomysłów jak się przebrać na Juwenalia. Oto ostatni. Może nie wszyscy wiedzą, ale święto studentów ma swój początek w starożytnym Rzymie a zostało zapoczątkowane przez cesarza Nerona. Aby tradycji stało się zadość, prezentuję film w którym jest pokazane jak zawiązać togę. Wierzę, że puchar wina każdy zapewni sobie bez problemu!

[Fot. Paula Gałązka]

Partnerzy serwisu juwenaliowego

Open the Door Escape Room Lucky Star Toruń

open-the-door

lucky-star-logo