Kto miał do czynienia z PIT-em, ten wie, że serce się kraje przy stykaniu się z nim. PIT, który wyjedzie w listopadowy poniedziałek ma sprawić, że serce napompuje tyle krwi by móc spowodować poranny uśmiech na twarzach pasażerów.  

PIT to Pozytywnie Informujący Tramwaj, czyli inicjatywa SKN „Klub Dziennikarza”. Będzie mogła być realizowana dzięki wygranej w konkursie „Skołuj projekt” Fundacji Amicus Universitatis Nicolai Copernici. Honorowy patronat nad akcją objął prezydent Torunia Michał Zaleski.

Akcja ma łączyć trzy obszary: media, społeczeństwo i szeroko pojętą komunikację. Podczas niej adepci dziennikarstwa będą prezentować zmierzającym do pracy czy też szkoły torunian wyłącznie pozytywne informacje w myśl hasła „Od poniedziałku na dobrym torze”.

Prezenterzy będą przedstawiać newsy wprowadzające w dobry humor od godziny 6-tej rano do 12-tej na trasie Olimpijska-Reja. Pasażerowie będą mogli podróżować za darmo przy kanonadzie dobrych wiadomości.

Poza wprawieniem w dobry nastrój PIT może skłonić do refleksji nad odbiorem współczesnych mediów. Będzie można się przekonać, że nie tylko złe informacje ze świata i naszego własnego podwórka przyciągają uwagę odbiorców.

Żeby się o tym przekonać na własnej skórze wybierzmy rano 18-go listopada jako nasz środek lokomocji Pozytywnie Informujący Tramwaj. Poruszajmy się po mieście z uśmiechem na twarzy, nawet w porannych godzinach.

Więcej o akcji: https://www.facebook.com/PozytywnieInformujacyTramwaj?fref=ts

Fot. materiały organizatora.