Byliście kiedyś w piwnicach Dworu Artusa? Już niedługo, dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej i realizacji projektu Piwnice Kultury, może się to zmienić.

Projekt „Piwnice Kultury w Dworze Artusa – remont i adaptacja pomieszczeń piwnicznych Dworu Artusa na potrzeby kulturalne (szkoleniowo-warsztatowo-artystyczne)” otrzymał 100 tys. złotych dofinansowania z Unii Europejskiej. Dzięki tym pieniądzom w piwnicach toruńskiego Dworu Artusa będą mogły być realizowane liczne przedsięwzięcia. Jak poinformował dyrektor Centrum Kultury Dwór Artusa, Marek Pijanowski, w planach są warsztaty dla wszystkich grup wiekowych – począwszy od dzieci, na seniorach skończywszy. Co więcej projekt Piwnice Kultury zakłada organizowanie spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki, spotkań Pasjonatów Kina przy Artus Art Cinema czy spotkań edukacyjnych z dawną sztuką. Ale to nie wszystko! Planuje się również organizację warsztatów muzycznych przy udziale jednego z najlepszych polskich DJ-ów – Steve’a Nasha, warsztatów fotograficznych, literackich oraz spotkań dyskusyjno-filozoficznych.

Co ważne, mieszkańcy Torunia sami będą mogli zdecydować, jaka działalność artystyczna ich interesuje, w jakim zakresie chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej. Dwór Artusa czeka więc na wszystkich, którym nie brakuje energii do działania i których głowy pękają od nowych pomysłów.
Remont rozpocznie się już niebawem. Projekt Piwnice Kultury, oprócz środków z Unii Europejskiej, zostanie dofinansowany z Urzędu Miasta Torunia. Dwór Artusa jeszcze bardziej otworzy się na mieszkańców miasta i ich potrzeby edukacyjno-artystyczne.

[fot. Angelika Plich]