Jeśli boisz się, że nie będziesz mieć doświadczenia po studiach, ale nie chcesz lub nie możesz poświęcać swojego czasu i pieniędzy na wolontariat, warto zgłosić się na płatny staż w ramach Programu Kariera. To ciekawa propozycja na produktywne spędzenie wakacji, a dla co czwartej osoby to perspektywa współpracy na stałe.

Dużo mówi się o tym, że firmy wykorzystują studentów jako bezpłatną siłę roboczą, a na stażach trudno nauczyć się czegoś, co przyda się w prawdziwej pracy. Być może na niektórych stażach głównym zajęciem biurowym jest zaparzanie kawy i jeśli masz takie doświadczenia, to współczuję. Warto zatem byś zapoznał się z renomowanym Programem Kariera organizowanym już od 14 lat przy wsparciu Polskiej Rady Biznesu. Jeśli jesteś studentem ostaniego roku studiów licencjackich lub magisterskich, albo skończyłeś już studia, to dobrze rozważyć taki staż. Na studentów czeka ponad 100 ofert i to z najlepszych polskich firm! Wśród pracodawców oferujących zatrudnienie można znaleźć znane marki, takie jak: stacja telewizyjna TVN, Bakalland, Polpharma, Ruch czy nawet klub piłkarski Legia. Miejscem staży w dużej mierze jest Warszawa lub większe miasta takie jak Wrocław, Poznań, Sopot czy Łódź, ale można znaleźć również liczne oferty w mniejszych miejscowościach, np. w Ociąży i Skalmierzycach.

Preferowane kierunki studiów i inne wymagania różnią się w zależności od specyfiki stażu i są dokładnie rozpisane przy każdej ofercie. Najwięcej ofert skierowanych jest do przyszłych inżynierów i specjalistów od IT, studentów dziennikarstwa, zarządzania, ekonomii i marketingu, ale też nie każda oferta ma określone profile aplikantów

Niezależnie od preferowanego kierunku studiów, największym atutem kandydatów będą umiejętności miękkie, takie jak komunikatywność, umiejętność organizacji własnej pracy i kreatywność. Znajomość języków także jest mile widziana, więc studenci filologii też nie powinni opierać się przed rozsyłaniem aplikacji. A nuż znajdzie się okazja, aby się wykazać!

Miesięczne wynagrodzenie staży wynosi od 2,5 do 3 tysięcy złotych.

Czasu do składania aplikacji nie pozostało już tak wiele, ponieważ termin upływa 31 maja.

Na każdy staż aplikujemy osobno. Do każdej oferty należy wysłać osobny formularz zgłoszeniowy zawierający CV, list motywacyjny bądź case study.

Aplikuj tutaj:

http://www.programkariera.pl/