Czarna, wrażliwa i z duszą – to nie opis kobiety, lecz poszukiwanej przez koneserów perły, jaką jest płyta gramofonowa. Miłośnicy analogowego brzmienia – zacierajcie ręce! Okazja odnalezienia czarnej płyty, ale również jej młodszego rodzeństwa już wkrótce.

Toruńska Orkiestra Symfoniczna zaprasza na GramoClassic – giełdę płyt winylowych, CD oraz kaset magnetofonowych. Wydarzenie odbędzie się już w tę sobotę (16.11) w ramach I Międzynarodowego Festiwalu Skrzypiec – Toruń 2013 w Galerii i Kawiarni Muza. Giełda trwać będzie od godziny 16 do 20.

Organizatorzy zapraszają nie tylko kolekcjonerów, ale również osoby rozpoczynające przygodę z czarną płytą. GramoClassic to wydarzenie łączące pokolenia oraz wielbicieli różnych gatunków muzycznych. Zarówno starsi, jak i młodsi znajdą podczas giełdy coś dla siebie. Wielbiciele każdego gatunku muzycznego są mile widziani.

Do udziału w giełdzie zaproszone zostały sklepy oraz antykwariaty. Dodatkowo, istnieje możliwość zakupu w trakcie sobotniego wydarzenia produktów sklepu zdrugiegotloczenia.pl. Jest to przetwórstwo winylowe działające w Toruniu, które nadaje czarnym płytom nowe kształty i nawiązuje do współczesnej mody. Tworzy z winyli głównie zegary ścienne.

Dodatkową atrakcją będzie się również koncert DJ-a Paulo oraz Łukasza Sylwestrzaka (skrzypce elektryczne), wystąpi również bydgoski producent muzyczny – Oer. Całość wydarzenia poprowadzi Adrian Nowak.

Wstęp dla wszystkich uczestników jest wolny. Dodatkowo, na hasło: Toruńska Orkiestra Symfoniczna, każdy otrzyma 10% zniżki na wszystkie pozycje menu Galerii i Kawiarni Muza.

Alicja Kostrzak

[fot. CLF]