Już niedługo będziemy mieli okazję przenieść się do kolorowej Islandii – krainy wodospadów, lodowców, wulkanów i gejzerów. O kraju obdarzonym niezwykłą przyrodą i wieloma kontrastami opowie nam Zdzisław Preisner – podróżnik i fotograf.

Islandia w palecie barw

Każdy, kto marzy o odkrywaniu świata, poznawaniu jego kultur i smakowaniu różnorodnych kuchni wie, że istotną rolę przed podróżą odgrywają przygotowania. Przede wszystkim należy zaznaczyć na kartce albo i w głowie, które konkretnie miejsca chcemy zobaczyć i w jakiej kolejności, co należy spakować do plecaka itd. Jeśli planujecie wyprawę do Islandii, macie ułatwione zadanie – 22 stycznia Zdzisław Preisner opowie nam o swoich doświadczeniach w tym kraju i zabierze w podróż przez wodospady, wulkany oraz gejzery. Prelekcja wzbogacona o niezwykłe fotografie podróżnika pozwoli nam zbliżyć się ku Islandii.

Spotkanie miłośników podróży

Zdzisław Preisner jest podróżnikiem, geografem i fotografem, a także właścicielem oficyny wydawniczej „Turpress”. Odwiedził 113 krajów na wszystkich kontynentach, skąd przywiózł ponad 60 tysięcy fotografii w postaci slajdów oraz  około 20 tysięcy obrazów cyfrowych. Jest zafascynowany  przyrodą odwiedzanych państw, ale również ich kulturą, architekturą, sztuką i obyczajami. Udział w spotkaniu sprawi, że choć w części zasmakujemy klimatu Islandii, poszerzymy wiedzę o tym kraju i poczujemy się pewniej przed wyruszeniem w podróż.

Prelekcja Zdzisława Preisnera dostarczy odpowiedzi na wszelkie pytania o Islandię. Jeśli jesteście ciekawi tego kraju, przyjdźcie na spotkanie do Centrum Kultury Dwór Artusa 22 stycznia.

Szczegóły wydarzenia

Kiedy: 22 stycznia, godz. 18:30

Gdzie: Centrum Kultury Dwór Artusa, Rynek Staromiejski 6

Bilety: Emeryci, renciści, niepełnosprawni, uczniowie, studenci – wstęp wolny.

Pozostali – 5 zł.