W niedzielę, 30 maja 2021 roku, w Toruniu czekają nas, aż cztery imprezy speedrowerowe. Zwieńczeniem tego dnia będzie pojedynek TSŻ-u Schoenberger Toruń z brązowymi medalistami ubiegłorocznych rozgrywek ekipą Lwów Avia Częstochowa. 

Dobre lokaty toruńskich zespołów

Sezon speedrowerowy staje się coraz bardziej dynamiczny. Po 6. kolejce CS Superligi TSŻ Schoenberger Toruń zajmuje trzecią pozycję w tabeli dywizji “A”, w dywizji “B” Drwęca Kaszczorek piastuje również taką samą lokatę, jednak ma zaledwie trzy rozegrane spotkania. W nadchodzący weekend oba toruńskie zespoły mają okazję na poprawę swojej sytuacji. 

Bój o kolejne punkty

TSŻ Schoenberger Toruń na torze przy Bielańskiej 66 zmierzy się z Lwami Avia Częstochowa. Ekipa spod Jasnej Góry jeszcze w ubiegłym roku świętowała brązowy medal CS Superligi. Po słabszym początku sezonu spowodowanym problemami kadrowymi częstochowianie ponownie są groźnym zespołem. Jednak czy na tyle mocnym, aby wygrać w Toruniu? Torunianie od początku sezonu są w bardzo dobrej dyspozycji, a dwie porażki “Anioły” odniosły w starciach z dwoma najlepszymi drużynami w lidze – MS Śląskiem Świętochłowice i Aseko Orłem Gniezno. Na pewno niedzielny mecz będzie obfitował w emocje. 

Drwęca Kaszczorek natomiast zmierzy się z PKS-em Victoria Poczesna. Kaszczorzacy przegrali w tym sezonie jeden mecz z ULKS-em Mustang Żołędowo i to dwoma punktami. Niedzielny rywal “Wodników” to zespół stanowiący połączenie młodości z doświadczeniem. Ten mecz będzie swego rodzaju podróżą sentymentalną, gdyż to właśnie z pocześnianami Drwęca wygrała swój pierwszy mecz.  

Zapowiada się zatem niedziela pełna speedrowerowych emocji w Toruniu. Ponadto na torze przy Skierki w Kaszczorku odbędą się pojedynki w ramach CS Superligi Żaków i Młodej CS Superligi. 

Harmonogram

Niedziela, 30 maja 2021 roku 

Tor speedrowerowy przy Skierki  

10:30 – CS Superliga Żaków – TSŻ Schoenberger Toruń vs. PKS Victoria Poczesna 

11:15 – Młoda CS Superliga – TSŻ Schoenberger Toruń vs. PKS Victoria Poczesna 

13:00 – CS Superliga, dywizja “B” – Drwęca Kaszczorek vs. PKS Victoria Poczesna 

Tor speedrowerowy przy Bielańskiej 66 (teren Motoparku) 

16:00 – CS Superliga, dywizja “A” – TSŻ Schoenberger Toruń vs. Lwy Avia Częstochowa