Wszystkich miłośników czytania i amatorów jazdy na rowerach zapraszamy do wzięcia udziału w rajdzie Odjazdowy Bibliotekarz. 11 maja (sobota) spod Biblioteki Uniwersyteckiej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika wystartują uczestnicy tegorocznej edycji rajdu. Start wyznaczono na godz. 12

Akcja ma na celu propagowanie czytelnictwa, książek oraz promowanie roweru jako ekologicznego środka transportu. Adresowana jest zarówno do czytelników, jak i bibliotekarzy, ale także do wszystkich miłośników jazdy rowerowej. Akcja jest jedną z imprez towarzyszących XI Ogólnopolskiemu Tygodniowi Bibliotek, który w dniach 8-15 maja organizuje Dyrekcja Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Kolorem głównym Odjazdowego Bibliotekarza jest pomarańczowy, dlatego też wszyscy uczestnicy proszeni są o noszenie ubrań, bądź założenie na rowery ozdób właśnie w tym akcencie. Nie jest to jednak niezbędne do wzięcia udziału w akcji.

Trasa rajdu zaczyna się pod Biblioteką Uniwersytecką, kończy w Parku Bydgoskim. Uczestnicy przejadą przez ulice: Reja, Krasińskiego, Matejki, Słowackiego, Tujakowskiego, Planty, pl. Rapackiego, Łuk Cezara, Różana, Rynek Staromiejski, Szeroka, Królowej Jadwigi, Rynek Nowomiejski, Browarna, Piernikarska, św. Jakuba, Wola Zamkowa, plac św. Katarzyny, Dąbrowskiego, PCK, Grudziądzka, Rejtana, Dekerta, Legionów, Podgórna, Bema, Matejki, Mickiewicza i Klonowica. Po zakończeniu rajdu w parku zorganizowana zostanie Wymienialnia Książek. Dlatego też uczestnicy mogą ze sobą zabrać tomy na wymianę.

Kontakt: Danuta Burnicka, (+48-56) 611-2092, Danuta.Burnicka@bu.uni.torun.pl