7 marca to początek zmiany organizacji ruchu drogowego na al. 500-lecia Torunia. Powodem przebudowa przejazdu torowo – drogowego na skrzyżowaniu ul. Chopina i wspomnianej alei.

Zmiany na al. 500-lecia Torunia

Jak informuje miasto na swojej stronie, zmiany będą dotyczyć:

• zamknięcia północnej części skrzyżowania al. 500-lecia Torunia z ul. Chopina – skutkować to będzie brakiem możliwości przejazdu al. 500-lecia Torunia na odcinku od ul. Krasińskiego do ul. Chopina;

• wyjazdu z ul. Chopina. Będzie on odbywał się w ten sam sposób, jak do tej pory, czyli tylko w prawo w kierunku mostu drogowego;

Będą ponadto zalecane objazdy: z mostu w kierunku Bydgoskiego Przedmieścia ulicami: Ślimak Getyński, Bulwar Filadelfijski, Popiełuszki, Rybaki, Matejki a także od ul. Tujakowskiego w kierunku mostu drogowego ulicami: Krasińskiego, Moniuszki, Chopina, Bydgoska, al. 500-lecia Torunia, Chopina.

Płyta prefabrykowana, nie kamienna kostka

Na skrzyżowaniu ul. Chopina i al. 500-lecia Torunia zostanie połączone stare i nowe torowisko. – Przejazd torowo-drogowy wykonany będzie nie jak w większości przypadków z płyty prefabrykowanej, ale z kamiennej kostki. Takie było zalecenie Miejskiego Konserwatora Zabytków – wylicza kierownik budowy z ramienia firmy Balzola Wojciech Kulpiński w wypowiedzi dla torun.pl.

Źródło: torun.pl.

Źródło: torun.pl.

Autobusy miejskie i tramwaje będą jeździć jak dotychczas.