Agnieszka Holland w swoim najnowszym filmie poruszyła temat kłusownictwa. Dla niektórych bardzo ważny, dla innych całkowicie nie. Powody obydwu stanowisk znana reżyserka dobrze obrazuje w „Pokocie”, który obejrzymy teraz w Kinie Studenckim „Niebieski Kocyk”.

„Pokot” jest ekranizacją książki Olgi Tokarczuk pod tytułem „Prowadź swój pług przez kości umarłych”. Akcja filmu rozgrywa się w malowniczych Sudetach. Dochodzi tam do serii morderstw. Ich ofiarami są myśliwi. Policja nie jest w stanie namierzyć sprawców. Dlatego w sprawę angażuje się emerytowana inżynierka Janina Duszejko (w tej roli znakomita Agnieszka Mandat), fascynatka astrologii i wegetarianka, mieszkająca w małej wsi.

Kto jest ofiarą, a kto zwierzyną?

Bieg zdarzeń zaczyna się od znalezienia przez Duszejko (jak jest nazywana przez znajomych) martwego sąsiada-kłusownika. Okoliczności jego śmierci są tajemnicze. Wokół jego domu znajdują się ślady saren. Po tym zdarzeniu odnajdywane są zwłoki kolejnych lokalnych osobistości polujących na zwierzynę. Duszejko zaczyna prowadzić własne śledztwo, poznając przy tym ciekawe osoby, w które wcielili się Jakub Gierszał, Czech Miroslav Krobot czy Patrycję Wolny. Skoro przy nazwiskach jesteśmy to w filmie, za którego Agnieszka Holland odebrała berlińskiego Srebrnego Niedźwiedzia pojawiają się tak znani aktorzy jak: Borys Szyc, Andrzej Grabowski, Wiktor Zborowski, Marcin Bosak, Katarzyna Herman czy Tomasz Kot. Film, opowiadający jak ważna w życiu człowieka jest natura, także jego samego jest pozycją godną polecenia.

„Pokot” – gdzie i kiedy?

KIEDY: 28 marca, godz. 19:00.

GDZIE: Od Nowa, ul. Gagarina 37a

BILETY: 10 zł – studencki, 12 zł – normalny

Dołączcie do wydarzenia na Facebooku.