W maju informowaliśmy Was o tym, że Polcon 2018 – tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Konwentu Miłośników Fantastyki – odbędzie się w Toruniu. Znamy już atrakcje festiwalu.

Polcon 2018 potrwa cztery dni. Do Torunia przyjadą znani twórcy i pisarze. Warto tu chociażby wymienić Andrzeja Sapkowskiego, Rafała Kosika czy Roberta Wegnera.

Gród Kopernika odwiedzą także popularni youtuberzy oraz blogerzy. Twórca podcastów i youtuber, Paweł Opydo, spróbuje odpowiedzieć na pytanie, czy Disney to nieszczęście czy może zbawienie dla świata Star Wars. Ponownie do Torunia zawita też Katarzyna „Zwierz Popkulturalny” Czajka-Kominiarczuk, która z kolei zastanowi się, czy powrót do zakończonych już seriali ma sens. Podczas konwentu Polcon 2018 wystąpi również mieszkający w Toruniu Sitek, czyli Generator Frajdy. Ucieszą się na pewno fani Grupy Filmowej Darwin. Na konwencie pojawią się bowiem Marek Hucz i Jan Jurkowski.

Polcon 2018 – co jeszcze będzie się działo?

Fanów Harry’ego Pottera powinny zainteresować takie wydarzenia jak chociażby „Magiczny świat Harry’ego Pottera”, „Czy Prorok Codzienny przepowiedział przyszłość, czyli Harry Potter i fake newsy” oraz „Życie i kłamstwa Harry’ego Pottera”. Ale to nie wszystkie wydarzenia związane ze słynnym czarodziejem.

Pamiętajcie, że Polcon 2018 to nie tylko szansa na dostanie autografu od swoich idoli, lecz także okazja do pogrania w planszówki, wzięcia udziału w konkursach czy sesjach RPG.

Ofertę wszystkich atrakcji znajdziecie tutaj.

Kiedy i gdzie?

KIEDY: 12-15 lipca (czwartek-niedziela)
GDZIE: Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
BILETY: dokładne informacje o akredytacjach i biletach znajdziecie tutaj

Wydarzenie na Facebooku

[fot. Alicja Grajek]