Wynik laskarzy Pomorzanina w sobotnim wyjazdowym meczu z Polonią Środa Wielkopolska trudno nazwać inaczej niż klęska. Ostatni w tabeli I ligi poloniści zdobyli na torunianach pierwsze punkty w sezonie!

Pomorzanie, którzy w tym sezonie uzyskali 13 punktów więcej niż rywale, byli zdecydowanym faworytem i w pierwszej połowie zdecydowanie dominowali. Razili jednak nieskutecznością – stuprocentowych sytuacji nie wykorzystali Michał Kunklewski i Michał Dawid, których strzały wybronił bramkarz gospodarzy Marcin Boroniec. Na przerwę obie drużyny zeszły zatem z czystym kontem.

Tuż po zmianie stron znalazła zastosowanie stara sportowa zasada, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. W 37. minucie Polonia objęła prowadzenie po bramce Tomasza Banaszaka. Dwie minuty później podwyższyła je po swoim jedynym krótkim rogu w drugiej połowie meczu. Popularny „Pomorek” wrócił do gry pięć minut później, gdy Michał Raciniewski wykorzystał dobitkę po strzale Michała Makowskiego z krótkiego rogu. W kolejnej części meczu Pomorzanin zaznaczył swoją przewagę, co nie przełożyło się na gole – bramkarz Polonii był w tym meczu w niesamowitej dyspozycji, broniąc krótkie rogi Makowskiego i Karola Szyplika. Wreszcie w 70. minucie po uderzeniu Wojciecha Zadki torunianom udało się zdobyć wyrównanie.

Karne zagrywki lepiej wykonywali zawodnicy ze Środy. Pawła Murszewskiego, który zmienił Pawła Walentowicza pokonali Tomasz Banaszak i Mateusz Kubiak. Dla torunian trafił Szymon Bożyk, szansy nie wykorzystali Raciniewski i Rafał Szrejter. Po rozegraniu trzech serii miała miejsce dość kuriozalna sytuacja – sędziowie zakończyli mecz, ale po protestach zespołu z Torunia odbyły się jeszcze dwie regulaminowe serie. Karnych zagrywek nie wykorzystali Szyplik i Artur Girtler i dwa punkty zostały w Wielkopolsce.

Z 14 punktami Pomorzanin zajmuje w tabeli I ligi 6. miejsce. Polonia Środa Wielkopolska mimo zwycięstwa nad torunianami wciąż na ostatnim 10. miejscu. Liderem Grunwald Poznań z 22 oczkami.

Polonia Środa Wielkopolska – Pomorzanin Toruń 2:2 (0:0), karne zagrywki 2:1

1:0 Tomasz Banaszak 37, 2:0 Piotr Waraczewski 39-krótki róg, 2:1 Michał Raciniewski 42-krótki róg, 2:2 Wojciech Zadka 70.

Karne zagrywki: 0:1 Szymon Bożyk, 1:1 Tomasz Banaszak, 2:1 Mateusz Kubiak.

Pomorzanin Toruń: Paweł Walentowicz – Rafał Kamiński, Michał Makowski, Artur Girtler, Arkadiusz Rutkowski, Szymon Bożyk, Michał Raciniewski, Rafał Szrejter, Michał Kunklewski, Wojciech Zadka, Karol Szyplik oraz Marek Dąbrowski, Mariusz Kowalski, Sebastian Sellner, Jakub Bering, Michał Dawid.

Sędziowali: Andrzej Budasz i Michał Jarmołowicz.

Źródło: http://www.pomorzanin-torun.pl

Fot: Arvedui89