Od momentu, w którym Pomorzanin Toruń uzyskał awans do III ligi, zaś Elana spadła na ten sam szczebel świat toruńskiego sportu czekał na tą chwilę. Na dzień piłkarskich derbów Torunia, a odbędą się one w sobotę, 12 września, o godzinie 13:00.

Ligowe derby Torunia wracają po 16 latach

KS Pomorzanin Toruń po raz ostatni na szczeblu III ligi występował 28 lat temu. Od tego momentu minęły blisko trzy dekady. Nie oznacza to jednak, że nie miał okazji do pojedynków z Elaną. Po raz ostatni te dwie ekipy z grodu Kopernika spotkały się na boisku w rozgrywkach ligowych 3 kwietnia 2004 roku. Ówczesny Toruński KP ograł „Pomorka” w stosunku 3:0. Bramki dla dzisiejszej Elany zdobywali: Rogalski, Dobek i Drwięga.

Długo wyczekiwana chwila

Myśl o piłkarskich derbach Torunia elektryzowała fanów sportu w naszym mieście od momentu, gdy okazało się, że w sezonie 2020/2021 w III lidze wystąpią dwie ekipy z grodu Kopernika. W tabeli lepiej wyglądają żółto-niebiescy, którzy w pięciu spotkaniach zdobyli osiem punktów. Daje im to 9. lokatę w II grupie III ligi. Na 18. pozycji znajduje się KS Pomorzanin Toruń. Klub z Szosy Chełmińskiej 75 w dotychczasowych sześciu spotkaniach zdołał wywalczyć pięć punktów.

Najlepszym strzelcem w barwach Elany są Mariusz Kryszak i Słowak Matus Marcin, autorzy trzech trafień. Dla Pomorzanina po jednej bramce zdobywali: Franciszek Marzec, Rafał Więckowski, Ariel Jastrzembski, Jakub Sajda Japończyk Masato Hayashi i Sebastian Owczarczyk.

Gospodarzem sobotniego meczu będzie KS Pomorzanin Toruń, a spotkanie odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego. Start o godz. 13:00.