Samorząd Studencki UMK w Toruniu ogłosił dzisiaj pierwszy zespół, który zagra na scenie głównej podczas pierwszego dnia Piernikaliów – jest to Łydka Grubasa!

Poznaliśmy pierwszy zespół, który zagra podczas tegorocznych Piernikaliów!

Od tego roku toruńskie Juwenalia zostały ochrzczone nową, smaczną nazwą – Piernikalia. Nazwa ta nie jest jednak w żaden sposób związana z tematyką święta żaków, ma stanowić po prostu pewną, rozpoznawalną markę. Natomiast tematyka, jaka będzie towarzyszyła nam podczas tegorocznej imprezy, to „Flower Power” – jest ona ściśle powiązana z obchodami 50-lecia powstania The Woodstock Music and Art Fair (nieformalnie Woodstock Festival). Ponownie bawić będziemy się nieco krócej niż w poprzednich latach, mianowicie przez dwa dni, a konkretnie 24 i 25 maja. Jednak jak zapowiadają organizatorzy, 23 maja odbędzie się w Od Nowie koncert Before Piernikaliowy. Oczywiście oprócz koncertów, nie zabraknie wielu wydarzeń plenerowych, w tym kultowego śniadania na trawie czy meczu w błocie!

Na facebookowym wydarzeniu organizatorzy zapowiedzieli niedawno, że stopniowo, od marca, poznawać będziemy zespoły, które umilą nam Piernikaliowe wieczory. Jak powiedzieli, tak zrobili! Dzisiaj ujawnili pierwszy zespół, który zagra 24 maja na scenie głównej – będzie to Łydka Grubasa!

Łydka Grubasa to zespół, który powstał w 2002 roku w Olsztynie. Tworzą go: Hipis (wokal), Rudy (perkusja), Carlos (bas), Zigggy (gitara) i Długi (klawisz). Grają bardziej rozrywkowy rock, wręcz zabawowy! Mają na swoim koncie takie albumy jak: „Bąż Woa”, „Perpetuum debile”, „O-dur C-ból”. Muzycy nie raz koncertowali, po sąsiedzku, w Toruniu. Ostatnio grali w mieście Kopernika w grudniu – zobaczcie naszą fotorelację z tego wydarzenia. Patrząc na zdjęcia i na dorobek muzyczny zespołu jedno jest pewne – z pewnością na ich koncercie podczas Piernikaliów nie będziecie się nudzić!