Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu poszukuje studentów, którzy w ramach praktyk bądź wolontariatu pracować będą nad Festiwalem Architektury i Wzornictwa TORMIAR.

Poszukiwane są osoby interesujące się architekturą i wzornictwem XX wieku. Dodatkowym atutem będzie dyspozycyjność i dokładność.

Zadania dla praktykantów mogą odbywać się w ramach współpracy z działem kuratorskim, obejmującej zbieranie i przygotowywanie materiałów na wystawy, współpracy z działem realizacji wystaw (w terminie od 5.05 do 26.06) oraz jako praca podczas trwania festiwalu (od 26.06 do 30.09).

Istnieje możliwość wyboru terminu trwania praktyk/wolontariatu. Termin planowanej współpracy powinien zawierać się w przedziale czasowym 5 maja – 30 września 2014.

Jak ubiegać się o praktyki?
Należy przesłać CV oraz list motywacyjny na adres:
info@csw.torun.pl w  temacie wiadomości wpisując „Praktyki – Festiwal Tormiar”. Termin wysyłania zgłoszeń upływa 30 kwietnia.

Festiwal Tormiar to nowy projekt, którego celem ma być wywowałnie refleksji nad architekturą i wzornictwem, przede wszystkim w kontekście zmian, które dokonały się w Polsce w II poł. XX wieku. Pierwsza edycja festiwalu odbędzie się w dniach 26.06 – 21.09.2014. Koncentrować się będzie ona na zagadnieniach związanych z historią powojennych wnętrz oraz ich twórców. Hasłem festiwalu jest „rehabilitacja wyobraźni”. Ma ono na celu zwiększeniu roli wyobraźni w doświadczaniu architektury i wzornictwa.

Więcej informacji na temat festiwalu: www.tormiar.csw.torun.pl

[fot. csw.torun.pl]