W związku z poluzowaniem obostrzeń dotyczących sportu na świeżym powietrzu możliwy jest start CS Superligi. Na dzień dobry w niedzielę, 25 kwietnia 2021 roku, odbędzie się istny speedrowerowy maraton na torze przy Skierki w Kaszczorku. Oprócz spotkania z udziałem Drwęcy dojdzie także do pojedynków w ramach Młodej CS Superligi i CS Superligi Żaków. 

Sytuacja pandemiczna wymusiła przełożenie na inne terminy spotkań w ramach 1. i 2. kolejki CS Superligi. Premierowa runda odbędzie się 1 maja, natomiast druga 6 czerwca. Sezon rozpocznie się od 3. kolejki. TSŻ Schoenberger Toruń na mocy porozumienia z MS Śląskiem Świętochłowice zmienił datę swojego meczu na 2 maja 2021 roku. Natomiast druga z toruńskich ekip, czyli Drwęca Kaszczorek na torze przy Skierki zmierzy się z OS Omegą Ostrów. 

Walka o awans

Ostrowianie są debiutantem w zmaganiach o Drużynowe Mistrzostwo Polski oraz jednym z głównych rywali Drwęcy na drodze ku awansowi do dywizji “A”. Spotkanie zatem niesie za sobą duży ciężar gatunkowy. Będzie także prawdziwym testem siły rażenia drugiego zespołu z Grodu Kopernika, który zimą przeszedł spore zmiany. Od wzmocnień po sztab szkoleniowy. Rangi temu pojedynkowi dodaje fakt, iż będzie to debiut “Wodników” na torze przy Skierki. 

Inne ciekawe pojedynki

Oprócz meczu Drwęcy w niedzielę odbędą się spotkania w ramach Młodej CS Superligi oraz CS Superligi Żaków. W obu wystąpią reprezentanci TSŻ-u Schoenberger Toruń, a ich rywalami będą ostrowianie. Pierwsze rozgrywki w tym roku debiutują na speedrowerowych owalach. Dedykowane są rozwojowi młodych zawodników. CS Superliga Żaków to inaczej Drużynowe Mistrzostwa Polski do lat 12. Torunianie będą w nich bronić brązowego medalu. 

25 kwietnia 2021 roku 
Toruń ul. Skierki (teren rekreacyjno-sportowy) 
Harmonogram: 
12:00 – Młoda CS Superliga – TSŻ Schoenberger Toruń vs. OS Omega Ostrów 
13:30 – CS Superliga Żaków – TSŻ Schoenberger Toruń vs. OS Omega Ostrów 
15:00 – CS Superliga, dywizja “B” – Drwęca Kaszczorek vs. OS Omega Ostrów