Filip ma zaledwie 1,5 roku, a już musi walczyć z poważną chorobą. Dróg pomocy chłopczykowi jest wiele, dzięki czemu każdy z nas może przyczynić się do uratowania młodego torunianina. Jedną z nich będzie bieg oraz piknik, które odbędą się 18 września. 

Ciągła walka…

Chłopczyk oraz jego rodzice usłyszeli straszliwą diagnozę, Filip cierpi na mukopolisacharydozę typu II. Choroba ta nazywana jest zespołem Huntera i jest nieuleczalna, lecz szansą dla „małego wojownika” może być przeszczep szpiku. Jak informują rodzice Filipa do tej pory w naszym kraju, dokonano zaledwie czterech tego typu zabiegów przy tym schorzeniu. Przeszczep daje nadzieję na w miarę normalne życie i brak upośledzenia umysłowego. Do tej pory koszta rehabilitacji i leczenia ponoszą rodzice ze swoich prywatnych pieniędzy. Nie jest tajemnicą, iż tego typu wydatki często są zbyt wysokie dla zdecydowanej większości obywateli. 

Przyjaciele spotkają się i pomogą Fifiemu

Istotnym krokiem w zbieraniu środków na leczenie Filipa będzie bieg dookoła Motoareny oraz piknik, który będzie miał miejsce po nim. Odbędą się one w sobotę, 18 września 2021 roku od godziny 10:00. Program obfituje w liczne atrakcje m.in. teatrzyk lalkowy Teatr Vaska, animacje dla dzieci, trening z trenerem personalnym, maraton zumby, konsultacja z fizjoterapeutą i dietetykiem, trening Strong Nation, koncerty i wiele innych. 

Rodzice Filipa wskazali trzy drogi, którymi można wesprzeć walkę chłopczyka. Pierwszą z nich jest po prostu polubienie facebookowej strony, gdzie na bieżąco przekazywane są informacje dotyczące leczenia torunianina. Drugą drogą jest rejestracja w bazie dawców szpiku DKMS. Istnieje też możliwość wsparcia zrzutki na leczenie Filipa