Obserwujemy wydarzenia na kijowskim Majdanie. Dzieją się tam straszne, ale i ważne rzeczy. Najważniejszą ideą w tych trudnych dla Ukraińców chwilach, którą możemy urzeczywistnić, jest solidarność z nimi.

Możemy ją również w Toruniu okazać ludziom walczącym o wolność, o swoje lepsze jutro . Także tym, których członkowie rodziny czy przyjaciele narażają zdrowie i życie przebywając na Majdanie. Wreszcie ludziom, którzy stracili na tym placu kogoś bliskiego…

Być może niewiele możemy zrobić poza zapaleniem świeczki w swoich oknach, co niektórzy z nas już zrobili. I zgodzę się, że to będzie pomoc czysto symboliczna, jednak być może w większej skali przyniesie ona realny efekt.

Przyjdźmy zatem pod pomnik Kopernika we wtorek 25 lutego o godz. 19-tej ze świeczką lub nawet bez i pokażmy, że jesteśmy solidarni z Ukraińcami i nie są oni pozostawieni sami sobie w tych trudnych dla nich dniach.

Ja tam będę na pewno.

Zapiszmy się na wydarzenie tutaj, niech dowie się o nim jak najwięcej osób.

Można także pomóc całkowicie realnie wpłacając pieniądze w zbiórce zorganizowaną przez Fundację „Otwarty Dialog” na zakup i dostarczenie leków dla rannych i przeziębionych koczujących na Majdanie.

Oto numer konta tej Fundacji: 56 2490 0005 0000 4600 5911 3255