Czym jest psychoterapia? Czy zawsze pomaga? O tym w swojej nowej książce „Psychoterapia bez makijażu” opowiada Tomasz Witkowski.

Tomasz Witkowski to urodzony w 1963 psycholog. Jest założycielem Klubu Sceptyków Polskich. Znane są jego krytyczne poglądy na temat psychologii jako dyscypliny oraz jako praktyki. Niedawno ukazała się kolejna książka Tomasza Witkowskiego. „Psychoterapia bez makijażu” to publikacja, w której autor podjął się trudnego tematu, jakim są psychoterapeutyczne niepowodzenia. Książka składa się z czternastu wywiadów z pacjentami, każdy został skomentowany przez eksperta.

Tomasz Witkowski – prowokuje i zaskakuje

W 2007 roku Tomasz Witkowski przygotował prowokację – udał nieistniejącą w rzeczywistości psycholożkę z Francji, Renatę Aulagnier i na łamach miesięcznika psychologicznego „Charaktery” opublikował artykuł pod tytułem „Wiedza prosto z pola”. Praca ta była mistyfikacją i stała się powodem do dyskusji na temat etyki zawodu psychologa.

Na spotkaniu autorskim Tomasz Witkowski opowie o swojej najnowszej książce „Psychologia bez makijażu”. Spotkanie w Toruniu poprowadzi dziennikarz Gazety Wyborczej, Grzegorz Giedrys. Do Collegium Minus zaprasza sam autor – jak pisze „to jedyna i niepowtarzalna okazja, aby porozmawiać o trudnych problemach poruszanych w książce bez pośrednictwa mediów społecznościowych – twarzą w twarz, tak, jak jeszcze do niedawna ludzie rozmawiali ze sobą.” Na spotkaniu autorskim będzie możliwość zakupu książki oraz otrzymania autografu.

Kiedy i gdzie?

KIEDY: 14 czerwca (czwartek), godz. 18:00
GDZIE: Collegium Minus, Wydział Humanistyczny UMK, ul. Fosa Staromiejska 1a (Harmonijka)
BILETY: wstęp wolny

Wydarzenie na Facebooku

[fot. Maksymilian Sielicki/Wikimedia Commons]