W niedzielę, 27 września, na torze w Częstochowie zawodnicy TSŻ-u Schoenberger Toruń walczyli w finałach Drużynowego Pucharu Polski. Torunianie pod Jasną Górą wywalczyli 3. miejsce w Pucharze Polski Drużyn Mieszanych oraz 3. miejsce w Drużynowym Pucharze Polski. Dzień wcześniej z powodzeniem rywalizowali najmłodsi.

Opcja przyszłość

W sobotę, 26 września, w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się III runda Indywidualnego Pucharu Polski Żaków i Indywidualnego Pucharu Polski Młodzików. Udział w nich wzięła liczna grupa młodych zawodników TSŻ-u. W kategorii do lat 6, drugie miejsce w tej odsłonie zmagań zajął Antoni Sikorski i tym samym wygrał w klasyfikacji generalnej cyklu. Ponadto, na drugim stopniu podium w Indywidualnym Pucharze Polski do lat 12 stanął Adrian Olkowski.

Intensywny dzień

Pod Jasną Górą zawodnicy rywalizowali w trzech finałach: Drużynowego Pucharu Polski Juniorów, Pucharu Polski Drużyn Mieszanych i Drużynowego Pucharu Polski. W pierwszych zmaganiach torunianie zdobyli 51 punktów, co pozwoliło na zajęcie 4. miejsca. Młodzi zawodnicy z grodu Kopernika pewnie stanęliby na podium, gdyby nie wykluczenia i liczne błędy. Najwięcej punktów dla TSŻ-u zdobyli Jakub Sawiński (14) i Kosma Syrkowski (14). Po trofeum sięgnęli zawodnicy ULKS Mustang Żołędowo.

W drugiej kolejności odbył się pierwszy w historii Puchar Polski Drużyn Mieszanych. W skład drużyn wchodzili: weteran (powyżej 40. roku życia), kobieta, junior (do 18. roku życia) i senior. Co istotne, rywalizacja odbywała się tylko w ramach tych kategorii tj. weterani ścigali się tylko z weteranami itd.TSŻ w tych zawodach reprezentowali: jako weteran Aleksander Zieliński, jako kobieta Fryderyka Wojciechowska, jako juniorzy Jakub Sawiński i Bartłomiej Sikorski, jako seniorzy Borys Wojciechowski i Bartosz Fryckowski. Ekipa z naszego miasta sięgnęła po trzecie miejsce w tych zawodach i tym samym zapisała się w historii. Po tytuł zgodnie z przewidywaniami wielu sięgnął ULKS Mustang Żołędowo.

Zwieńczeniem była walka seniorów w Drużynowym Pucharze Polski. Kluczem do sukcesu w takich rozgrywkach jest brak błędów i konsekwentne zbieranie punktów. Tak też było w przypadku TSŻ-u. Torunianie przez całe zawody wykonywali swoje zadania, czego owocem było bardzo dobre 3. miejsce Drużynowego Pucharu Polski. Najskuteczniejszym zawodnikiem klubu z naszego miasta był Paweł Cegielski (15). Drugie najważniejsze trofeum w Polsce zdobyli gospodarze, z Lwów Avia Częstochowa.