Toruński zespół Baader Meinhof zagra w ramach piątej odsłony muzycznego przeglądu sceny regionu „Spełnij się”.

Specjalizująca się w ostrzejszych brzmieniach grupa Baader Meinhof została założona w latach 80 –tych przez muzyków grających w „podziemnych” zespołach: „Alkoholicy z Jednej Dzielnicy”, „Róże dla Kasandry” czy „Usta”. Obecnie w jej skład wchodzi 5 osób: Krzysztof Petrowski – wokal, Dariusz Sikorski – gitara,wokal,  Radek Kozłowski – gitara, Mirek Sabiniewicz – bas i Wojtek Gibson Kamiński – perkusja.

Od początku swojej działalności zespół prowokował wiele akcji i koncertów  protestacyjnych w intencji zniesienia cenzury oraz stworzenia niezależnym twórcom warunków do swobodnego rozwoju. Jednym z takiego rodzaju koncertów był ten zorganizowany z Federacją Anarchistyczną w budynku byłej PZPR, mający na celu przejęcie tego miejsca i przerobienie go na centrum kultury niezależnej. Wydarzenie to odbiło się szerokim echem w całej Polsce i zmobilizowało do przyjazdu do Torunia ponad 1000 osób, a wraz z tym doprowadziło do powstania klubu „Bunkier”, który to przez bardzo długi czas pełnił miejsce prób oraz koncertów zespołów alternatywnych.  Za wykonywanie tekstów niezgodnych z cenzurą Baader Meinhof został wpisany na czarną listę zespołów mających zakaz występu w PRL, więc koncerty odbywały się pod zmiennymi nazwami. Zespół brał udział między innymi w imprezach takich jak:  „Rock na około rocku” w Od Nowie, „Mokotowska Jesień Muzyczna” w Warszawie, Festiwal Muzyki Rockowej Jarocin, Festiwal Pokoju w Drawsku Pomorskim, czy choćby ostatni ostatni WOŚP.

W najbliższą środę (12.03) zespół zagra w klubie Lizard King, w ramach koncertów charytatywnych „Spełnij się”, z którego dochód przeznaczany jest na spełnianie marzeń nieuleczalnie chorych dzieci, podopiecznych Fundacji Mam Marzenie. W tym roku na pomoc czeka kilkuletni Natanael, który marzy o wyjeździe do Disneylandu.  

Karty do głosowania (2zł/szt) sprzedawane będą podczas koncertów, po okazaniu paragonu za dowolny produkt zakupiony w barze.

Przypominamy także, że zespół, który zbierze największą ilość głosów dostanie możliwość zagrania razem z Czaqu + Tortilla podczas koncertu „Spełniamy Marzenia” zaplanowanego na 3. kwietnia br.

Wstęp wolny

Start: godzina 20:00

 

[fot. facebook.com/BaaderMeinhofPunkRockGroup]