Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła! – a wcale, że nie. Zima to zdecydowanie najbardziej senny czas w roku, jednak w Toruniu, niezależnie od aury, kultura ma się dobrze. Na przełomie lutego i kwietnia czeka rozmaitość atrakcji, które z pewnością wciągną nas w wir niezapomnianego szaleństwa i subtelnych wzruszeń.

Lubiane klasyki, rockowe hity i mocne brzmienie

Miłośnicy muzyki country – miejcie się na baczności. Już 12 lutego na deskach największej toruńskiej sali koncertowej CKK Jordanki wystąpi królowa polskiej sceny muzycznej Maryla Rodowicz. Na koncercie usłyszymy zarówno największe przeboje wokalistki, jak i te mniej znane, wzruszające kompozycje. Na drugim planie wydarzenia pojawią się zwariowane stroje Maryli. 

A teraz coś dla miłośników muzyki popularnej z jazzowym sznytem. 7 marca w Jordankach wystąpi Mietek Szcześniak z Krzysztofem Herdzinem. Motywem przewodnim będą znane zagraniczne piosenki m.in. z repertuaru Johna Lennona, Steviego Wondera czy Marvina Gaye’a. Duet Szcześniak-Herdzin to doskonałe słuchowisko dla osób lubiących delikatne aranżacje ze smakiem. 

Nie mogliśmy pominąć również Punk Fest Tour 2024. Organizatorzy wydarzenia przygotowali największe punkowe hity i ruszyli w trasę aż do 12 polskich miast. Koncert odbędzie się 10 marca, rozgrzewając do czerwoności scenę w klubie Lizard King

Kończąc wątek, coś dla sympatyków subtelnych brzmień. 6 kwietnia w Jordankach będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Koncert Wiedeński to niezapomniany spektakl baletowy w akompaniamencie muzyki jednego z najwspanialszych kompozytorów Johanna Straussa. Wydarzenie to z pewnością przypadnie do gustu nie tylko miłośnikom muzyki klasycznej. Na scenie nie zabraknie bajecznych strojów i zabawnych skeczów. 

Teatr absurdu, ale bez absurdu

Przełom zimy i wiosny to doskonały moment na rozbudzenie w nas poczucia humoru. W najbliższych miesiącach na deskach teatru wystawione zostaną głównie lekkie komedie, umilające chłodne wieczory. 24 lutego w CKK Jordanki w sztuce zatytułowanej “Berek, czyli upiór w moherze” wystąpią znani polscy aktorzy. To lekkostrawna komedia o pokonywaniu różnić i poszukiwaniu drogi do wzajemnego zrozumienia. 

Dwa dni później 26 lutego na tej samej scenie (CKK Jordanki) zobaczymy spektakl komediowy pt. “Ostra jazda” w reżyserii Mirosława Połatyńskiego, a 17 marca na Auli UMK będzie miała premierę komedia teatralna “(nie) wszystko Ci oddam”. Oba spektakle podejmują tematy życiowe, ukazując je w zabawny, bezpretensjonalny sposób. 

To jeszcze nie wszystko – zabawa dopiero się rozkręca. Już wkrótce na toruńskiej scenie pojawią się znani komicy i stand-up’erzy, wynosząc poczucie humoru na inny poziom. 10 lutego w Jordankach wystąpi założyciel Kabaretu Paranienormalni Igor Kwiatkowski z programem “Tylko śmiech nas ocali”. 23 lutego w Od Nowie zagości Rafał Sumowski – w międzyczasie chętni będą mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności na open-mic-u. Zapnijcie pasy, bo w Od Nowie 25 marca pojawi się również Katarzyna Piasecka z programem “Ukąszona”, a 25 kwietnia na scenę wkroczy Rafał “Rutek” Rutkowski i jego “Żarty dla mas”