W grudniu będzie miała miejsce prawdziwa gratka dla miłośników Freddiego Mercury’ego i legendarnej grupy Queen. Do Torunia powróci bowiem projekt Queen Symfonicznie!

Queen Symfonicznie ponownie w Toruniu

Koncerty z serii Quenn Symfonicznie gościły w Toruniu już kilkukrotnie. Mimo to zawsze przyciągają rzeszę słuchaczy, którzy chcą usłyszeć kultowe piosenki kapeli, w nieco innej aranżacji. Projekt łączy bowiem nieśmiertelną muzykę zespołu z symfonicznymi aranżacjami w wykonaniu orkiestry Alla Vienna i 20-osobowego chóru Vivid Singers, którzy już od siedmiu lat zachwycają fanów twórczości legendarnej grupy, mimo iż początkowo miało być to jednorazowe wydarzenie. Ich dwugodzinne spektakle składają się z dwóch części. Finał występu uświetnia z kolei występ solisty – śpiewającego aktora – wcielającego się w rolę Freddiego Mercury’ego. W grudniu zespół wystąpi z najnowszym programem, do którego włączono między innymi utwory: „One Vision”, „Another One Bites The Dust”, „Under Pressure” znane z wykonania z Dawidem Bowie oraz wyjątkową kompozycję „Barcelona”, którą Freddie Mercury nagrał wraz z hiszpańską śpiewaczką operową Montserrat Caballe. W drugiej części gościnnie wystąpi również gitarzysta solowy Darek Wawrzyniak.

Warto wspomnieć, że projekt Queen Symfonicznie ma na swoim koncie występy z gościnnym udziałem Michała Szpaka i Joanny Woś, a każdy ich koncert jest wyprzedawany praktycznie do ostatniego miejsca. Co więcej, muzycy Alla Vienna w mniejszym składzie wystąpili także na premierze filmu “Bohemian Rhapsody” w listopadzie 2018 roku. Warto wybrać się na to wydarzenie, ponieważ to jedyny w swoim rodzaju projekt, który łączy symfoniczne pierwiastki muzyki zespołu Queen z rockowym potencjałem orkiestry salonowej i majestatycznego, 20-osobowego chóru!

Szczegóły wydarzenia:

Co: Queen Symfonicznie

Kiedy: 21 grudnia, godz. 19.30

Gdzie: CKK Jordanki

Bilety: Bilety w przedsprzedaży w cenie od 99 zł dostępne w kasie CKK Jordanki oraz między innymi na ticketmaster.pl i sklep.ebilet.pl.