„Wspólna Europa: równość, różnorodność, solidarność?”- pod takim hasłem odbędzie się jutro debata z udziałem kandydatów do Europarlamentu z województwa kujawsko-pomorskiego.  

Start debaty o godzinie 12.00 w Audytorium B na Wydziale Prawa i Administracji UMK.

W dyskusji głos zabiorą:

Krzysztof Baranowski (Polskie Stronnictwo Ludowe) – magister administracji, starosta lipnowski, mieszka w Kikole. Gościnnie pojawił się w serialu „Ranczo”.

Anna Janosz (Platforma Obywatelska) – profesor  związana z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Dyrektor Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu, od lat związana z tamtejszym chórem Alla Camera.

Urszula Polak (Sojusz Lewicy Demokratycznej) – radna Rady Miasta Torunia, szefowa toruńskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego,

Kazimiera Szczuka (Twój Ruch)  – dziennikarka, krytyk literacki, działaczka feministyczna. Wykłada Gender studies w Instytucie Badań Literackich PAN i Wydziału Reżyserii Akademii Teatralnej w Warszawie.

Andrzej Zybertowicz (Prawo i Sprawiedliwość) – profesor UMK, członek Komitetu Socjologii PAN, Od 1 stycznia 2008 do 10 kwietnia 2010 był doradcą ds. bezpieczeństwa państwa Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. W latach 2009-2010 był przewodniczącym Zespołu ds. Bezpieczeństwa Energetycznego w Kancelarii Prezydenta RP.

Debatę poprowadzi Jacek Żakowski – dziennikarz i publicysta związany obecnie z „Polityką”.

Organizatorami debaty są Wydział Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK, Wydział Prawa i Administracji UMK oraz Instytut Badań Polityczno-Prawnych.

Przewidywany czas trwania debaty to dwie godziny.

wspolna europa

[fot. https://www.facebook.com/events/1465736750322427/]