Stare komputery zazwyczaj działają niezbyt szybko. Wielu użytkowników dziwi się temu, bo gdy je kupowali to nie było z nimi problemów. Niestety, wraz z upływem czasu w systemie i na dysku zbierają się niepotrzebne pliki oraz pojawiają błędy, które mogą powodować awarie Windowsa. Bardzo często za gorsze osiągi odpowiedzialne są również programy działające w tle, o których użytkownik nawet nie wie. Jak posprzątać ten bałagan i znów cieszyć się szybkim komputerem?

AVG PC TuneUp – Twój prywatny serwis komputera

Rozwiązanie jest prostsze niż się wydaje: można to zrobić przy pomocy jednego kliknięcia. Wystarczy zainstalować program AVG PC TuneUp, który błyskawicznie posprząta na dysku i podkręci osiągi komputera.

Jak za pomocą jednego kliknięcia TuneUp przyśpiesza komputer?

PC TuneUp działa na kilku płaszczyznach:

  1. Po pierwsze oczyszcza dysk z podwójnie zapisanych plików oraz pozostałości po instalacjach i danych tymczasowych. Zapewnia to użytkownikowi dodatkową przestrzeń do przechowywania swoich plików.
  2. Drugim obszarem działania PC TuneUp jest zarządzanie programami działającymi na komputerze. Automatycznie aktualizuje on wszystkie aplikacje by były bardziej wydajne. Sprawdzi też czy niepotrzebne programy nie pracują w tle, zabierając zasoby potrzebne do szybkiego funkcjonowania systemu. Jeżeli je znajdzie, wówczas zostaną wyłączone.

PC TuneUp na bieżąco monitoruje uruchomione aplikacje, przyznając tym najważniejszym najwięcej zasobów. Oznacza to, że program, który jest aktualnie wykorzystywany będzie działał bez żadnych ograniczeń: nie braknie mu pamięci ani mocy procesora.

  1. Trzecim elementem pracy programu do przyspieszania i optymalizowania komputera AVG PC TuneUp jest eliminacja przypadkowych awarii systemu. Dzięki czyszczeniu rejestru Windows oraz zablokowaniu programów, które uruchamiają się na starcie (mimo, że nie są potrzebne) system ładuje się szybciej i bez błędów. PC TuneUp systematycznie przeprowadza również automatyczną konserwację, która pozwala utrzymać wysokie osiągi komputera oraz optymalne ustawienia.

Brak zasilania? Z AVG PC TuneUp to nie problem

Oprócz powyższych działań, AVG PC TuneUp ułatwia także oszczędzanie baterii w laptopie. Dzieje się to dzięki wyłączaniu niepotrzebnych aplikacji (nie pobierają wówczas energii) oraz specjalnemu trybowi pracy. Zapewnia on takie ustawienia systemu, że energia nie jest nigdzie marnowana i starcza jej na dłużej.

Te wszystkie funkcje pozwalają zapewnić optymalne ustawienia systemu i sprzętu, gwarantując użytkownikowi przyspieszenie komputera i niezawodność jego pracy.

___

Artykuł powstał dzięki CORE – polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG.

AVG PC TuneUp to ratunek dla starego komputera!

avg_pc_tuneup