Na odbywającej się 6 lutego bieżącego roku sesji zwołanej na wniosek prezydenta Torunia – Michała Zaleskiego przyjęto dwie nowe uchwały, które zmieniły budżet miasta na rok 2020 oraz Wieloletnie Prognozy Finansowe.

Toruń chce ubiegać się o subwencje drogową. Jest ona przydzielana miastom, które dokonują rozbudowy, remontów i modernizacji dróg krajowych na swoim terenie. Dlatego niezbędne jest uzupełnienie dokumentów i ujednolicenie nazw w dokumentacji dotyczącej rozbudowy mostu im. Józefa Piłsudskiego. Obie uchwały zostały przyjęte przez radnych.

Gmina Miasta Toruń wnioskuje o wsparcie inwestycji z ministerialnej subwencji kwotą 50 mln złotych. Termin składania wniosków upłynął 7 lutego 2020 r. Decyzja o przyznaniu i wysokości subwencji powinna zapaść w maju tego roku.

Już na początku kwietnia 2020 roku zostać ma rozpoczęty remont mostu oraz budowa podpór pod most tymczasowy, jego montaż potrwa najprawdopodobniej około dwóch miesięcy. Cała inwestycja ma zostać zakończona na początku października przyszłego roku. Niestety, w czasie trwania renowacji mostu imienia J. Piłsudskiego jego dostęp będzie ograniczony dla pieszych i rowerzystów, a od czerwca 2020 r. po moście, ruchem wahadłowym, kursować będą pojazdy służb ratunkowych i komunikacja miejska.

Obecnie trwa postępowanie przetargowe na rozbudowę mostu J. Piłsudskiego, oferty można składać do 14 lutego 2020 roku.