Jeszcze w marcu na toruńskiej Motoarenie dojdzie do rywalizacji na najwyższym światowym poziomie. Reprezentacja Polski podejmie bowiem 29 marca Australijczyków.  

Za sprawą toruńskiej firmy One Sport, odpowiedzialnej m. in. za Speedway Best Pairs, zorganizowane zostanie spotkanie towarzyskie reprezentacji Polski, której firma jest promotorem. Naprzeciw drugiej drużyny świata stanie Reprezentacja Australii. O ile oczywistym jest, że serca toruńskiej publiczności będą po stronie biało-czerwonych, To raczej na gości nikt wrogo patrzeć nie będzie. Australijczycy to nacja darzona w naszym mieście szczególną sympatią. Główny wpływ na to ma liczba “kangurów” mających status legend naszego klubu: Ryan Sullivan, Chris Holder czy Darcy Ward to zawodnicyktórych kojarzą nawet ci Torunianie, którzy ze speedway’em wiele wspólnego nie mają. W barwach toruńskiego klubu startowali też Indywidualni Mistrzowie Świata – Jason Crump i Jason Doyle, od 2017 w Toruniu jeździ też Jack Holder.

To nie pierwsze spotkanie obu reprezentacji

Ostatni raz podopieczni Marka Cieślaka ścigali się w Toruniu w 2011 roku. Wówczas rywalem Reprezentacji Polski była ekipa Reszty Świata, prowadzona przez Pera JonssonaBędzie to już czwarty pojedynek obu ekip, bilans wynosi 3:0 dla Polaków. Biało-czerwoni triumfowali 54:36 w 2014 roku podczas spotkania w Ostrowie Wielkopolski, następnie po zaciętym meczu w Krakowie wygrali 47:43. Ostatni raz oba zespoły spotkały się dwa lata temu w Pile.Wtedy gospodarze wygrali w zdecydowany sposób, uzyskując 53 punkty przy 37 zdobyczach punktowych Australii. 

Kogo ujrzymy na Motoarenie?

Tym razem możemy się spodziewać ciekawego spotkania, bowiem od lat miano “króla Motoareny” posiada jeden z liderów reprezentacji Australii – Chris Holder. Chociaż Mark Lemon nie powołał jeszcze swojej kadry, to można przypuszczać, iż w składzie “kangurów” znajdą siębrat Chrisa, również startujący w barwach Apatora – Jack Holder, ubiegłoroczny lider Torunian – Jason Doyle oraz Indywidualny Mistrz Australii – Max FrickeTrener Marek Cieślak dokonał już selekcji swojej drużyny. Niestety, w biało-czerwonych barwach próżno szukać wychowanków Aniołów (Paweł Przedpełski znajduje się w szerokim składzie Żużlowej Reprezentacji Polski). Uznanie w oczach selekcjonera zyskali natomiast: Indywidualny Mistrz Świata – Bartosz Zmarzlikbyli Indywidualni Wicemistrzowie Świata – Krzysztof Kasprzak i Patryk Dudek, Indywidualny Mistrz Polski – Janusz Kołodziej, Indywidualny Mistrz Świata Juniorów 2018 – Bartosz Smektała i Indywidualny II Wicemistrz Świata Juniorów – Dominik KuberaTen skład z pewnością jest gwarantem sporych emocji. Warto tu wspomnieć, że powołania do kadry na rok 2020 nie uzyskali: były kapitan ŻRP – Maciej Janowski, bracia Przemysław i Piotr Pawlicki oraz Maksym Drabik. Wszystko ma to związek z niewywiązywaniem się przez nich z obowiązkami reprezentantów 

Gdzie i kiedy?

Gdzie? Motoarena, ul. Pera Jonssona 7.

Kiedy? 29 marca 2020, godz 14:00,

Bilety: ebilet.pl.

Cennik wygląda następująco: 

Strefa Niebieska: Bilet normalny – 35 zł, bilet ulgowy – 15 zł 

Strefa Zielona: Bilet normalny – 25 zł, bilet ulgowy – 15 zł 

Pakiet 3+1 (obejmuje strefę zieloną) – 80 zł  

Strefa Czerwona: 100 zł

Bilet VIP: 650 zł