Wymarzone studenckie trzy dni w roku, zbliżają się wielkimi krokami. Znamy już wszystkie gwiazdy wieczornych koncertów juwenaliowych, teraz pora na równie ważne atrakcje dzienne. Stare i dobrze wszystkim znane, ale i te debiutanckie, na świeżym powietrzu i w lokalach – możliwości jest wiele,ale na pewno nie będziecie się nudzić! Prezentujemy rozkład jazdy plenerowych wydarzeń Cyrkowych Juwenaliów.

 

Dzień pierwszy

Pierwszy juwenaliowy poranek zaczynamy grając w Fifę w telewizorni DS 8. Dzięki uprzejmości CeX Toruń nie musicie przynosić swoich padów. W samo południe pod rektoratem rozpoczyna się wyścig, tzw. geocaching. Czteroosobowe drużyny w pogodni za współrzędnymi najważniejszych miejsc w grodzie Kopernika ruszą po selfie pod każdym z nich. Kiedy już wszystkie odnajdziemy i uwiecznimy siebie na zdjęciach czeka na nas kolejna atrakcja,a właściwie ich cała moc! O 14:00 rozpoczynają się aż cztery turnieje: kręgle i bilard w Lucky Starze, w toruńskiej Plazie, piłkarzyki w klubie NRD oraz znane i lubiane Mario Kart w Cybermachinie. Godzinę później czekają na nas aktywne ruchowo atrakcje. W ramach troski o bezpieczeństwo na boisku przy DS 11, zostaną przeprowadzone zajęcia z samoobrony. W tym samym czasie w otoczeniu DS 9 będą porozwieszane taśmy, bowiem macie niepowtarzalną okazję nauczyć się po nich chodzić. Kadra specjalistów w tej dziedzinie będzie służyła pomocą. 16:00 to powrót do gier sprawnościowych – legendarny Mortal Kombat w Cybermachinie oraz Beerpong w Carpe Kraft na pewno rozniecą ducha walki. Aby tradycji stało się za dość, o 17:30 odwiedzamy na Rynku Staromiejskim już świętującego juwenalia Kopernika,dokumentując zabawę zdjęciem, aby chwilę później spod Akademików Centrum wyruszyć na oficjalnie rozpoczynający zabawę juwenaliową pochód na Kampus. Alternatywnym rozwiązaniem będzie odbywająca się w Uniwersyteckim Centrum Sportu Zumba, aby tanecznie rozpocząć maraton studenckiej zabawy. W oczekiwaniu na hip-hopowe koncerty pierwszego dnia, o 19:00 w Auli UMK odbędzie się Flashmob Erazmus. Co to takiego? Sprawdzicie sami!

Dzień drugi

Juwenalia to również czas bardzo wyczerpujący dla studentów – koncerty przecież trwają do późnych godzin nocnych! Dbając o nasz pełny brzuszek Samorząd Studencki zaprasza na śniadanie na trawie pod DS 9,na szczęście dopiero o 11:00. O tej samej godzinie rozpocznie się novum w katalogu atrakcji plenerowych – potyczki w Escaperoomie. Im szybciej wyjdziemy z potrzasku rozwiązując zagadki,tym bliżej wygranej jesteśmy. Godzina 13:00 zaowocuje w turnieje- turniej ping-ponga w studium wychowania fizycznego oraz łuczniczy Ustrzel śmieszka w pobliżu DS 9, ale to nie koniec. O 13:00 na toruńskim Wembley czeka nas wybuch barwno-emocjonalny. Co pod się kryje pod tą nazwą? Przekonamy się w piątek. Na spragnionych sportowej rywalizacji (i nie tylko) czeka o 15:00 znany z poprzednich lat i uwielbiany nie tylko przez uczestników ale i publiczność Bieg piwny. Emocji nie będzie końca. O 17:00 z kolei wracamy na Wembley aby cofnąć się do dzieciństwa i zagrać w dwa ognie wielką piłką. Jeśli z okolic rektoratu będzie słychać gorące latynowskie rytmy to znaczy, że juwenaliowa salsa z Danza Latina planowana na godzin 18:00 się już rozpoczęła. Natomiast pół godziny później na terenie boiska przy DS 11 taneczne rytmy Zumby rozgrzeją do tańca na koncertach. Jak widać Kampus Uniwersytecki jest w tym roku roztańczony i zaktywizowany do granic możliwości. o 19:00 w miejscu Zumby rozpęta się prawdziwa wojna między akademikami. Bój we flanki, czyli grę alkoholową, która jest świetnie znana znacznej większości studentom. Który akademik okaże się najlepszym?

Dzień trzeci 

Trzeci dzień studenckiej rozpusty rozpoczniemy o 11:00 tradycyjnym meczem w błocie na toruńskim Wembley wcześniej zgłoszonych drużyn (my też tam będziemy:) ). Zarówno dla publiczności jak i dla uczestników będzie to niezapomniane widowisko. W samo południe po pomnikiem Kopernika rozpocznie się gra miejska, czyli spacer po Toruniu z zagadkami i zadaniami sprawnościowymi na drodze. W zabawie może wziąć udział każdy, kto zjawi się w sobotę do 12:00 pod pomnikiem. Na Kampusie w tym czasie natomiast rozpocznie się starcie tytanów, walka o tytuł najsilniejszego tych juwenaliów, konkurencja Siłacze przy DS9. Premierowo, bitwa na balony z wodą na Wembley o 14:30 idealnie ochłodzi nas w zapowiadane majowe ciepełko. O tej porze w Carpe Kraft na piwnych pojedynkach par mieszanych, pod koniec tegorocznych juwenaliów by sprawdzić formę po nich nie tylko w szybkości picia piwa, ale i szybkości biegania.

Alternatywą dla pojedynczych wydarzeń będą te cykliczne, trwające każdego dnia juwenaliów. Codziennie od 18:00 do 21:00 będziemy mogli wziąć udział w Jezualiach na boisku przy DS 11, oraz w warsztatach cyrkowych trwających od 10:00 do 20:00.

Pamiętajcie, że na wybrane atrakcje obowiązują wcześniejsze zapisy. Więcej informacji na wydarzeniu facebookowym.

Atrakcji moc, więc świętowanie czas zacząć!

Partnerzy serwisu juwenaliowego

Open the Door Escape Room       Lucky Star Toruń

open-the-doorlucky-star-logo