Rock’n’roll’owy zespół The Lollipops powraca z nowym albumem i w trakcie jego promocji zajrzy do Torunia. Już w piątek grupa zaprezentuje swój najnowszy materiał na scenie klubu Dwa Światy. Wspierać go będą warszawska grupa Zdalnie Sterowani oraz nasz lokalny znany i lubiany Dzwonek do drzwi.

The Lollipops pochodzą z Olsztyna i nazywani są polskim rockowym towarem eksportowym. Zespół właśnie zakończył prace nad swoim drugim albumem długogrającym. Na pierwszy dzień wiosny (21 marca) zaplanowano premierę ich najnowszego krążka „Miniatures”. Cechą charakterystyczną ich twórczości nadal pozostają brudne gitarowe brzmienia i ciekawy a zarazem niepokojący głos wokalistki. Formacja ma na koncie występy na wielu największych polskich festiwalach takich jak Open’er, Heineken czy Off Festival. Oto jak zapowiadają swój nowy album:

„W końcu!! Oto jesteśmy w tym długo oczekiwanym momencie, kiedy wiemy, jak nazywa się album, jakie piosenki są na nim i kiedy pierwsi słuchacze zderzą się z tym, nad czym pracowaliśmy przez ostatnie miesiące. Chociaż gramy te utwory na koncertach, to dopiero zebrane w całość i podane w formie kompletnego krążka „Miniatures” brzmią jak album, który określa kierunek, w którym poszliśmy po wydaniu „Hold!” – mówią muzycy The Lollipops.

Zdalnie sterowani to rockowy zespół z Warszawy,  którego muzyka jest mieszanką brit popu, muzyki alternatywnej i elektronicznej, a nawet można znaleźć w niej elementy reggae, hip-hopu i funky. Polskie teksty stanowią przewrotny manifest niezależności i kontestację rzeczywistości. Poruszają w swojej twórczości tematykę skupiającą się na uczuciach i emocjach, samotności współczesnego człowieka, braku przystosowania we wciąż kurczącym się kulturowo i społecznie świecie. Określani są jako rockowa alternatywa z pierwiastkiem psychodelicznej elektroniki oraz męski skład z kobiecym akcentem. Grupa ma już przygotowany materiał na swój pierwszy album.

Dzwonek do drzwi to zespół z Torunia, którego miejscowym fanom rockowych brzmień zdecydowanie nie trzeba przedstawiać. Nazwa zespołu Dzwonek Do Drzwi może być interpretowana jako niespodziewany gość, nadzieja na coś miłego bądź też nie, wielka nieznana po drugiej stronie drzwi… Ich muzyka to połączenie funky, popu, rocka i alternatywnych brzmień, choć sam zespół zaznacza, by nie pytać ich jaki gatunek muzyczny prezentują. W Dzwonku chodzi raczej o to, że każdy kawałek powstał prosto z serca, każdy jest inny i wyjątkowy. Chłopaki mają na swoim koncie wiele koncertów przed lokalną publicznością i nie tylko, wygraną w plebiscycie Bitwa Kapel czy występ na WOŚP 2014. Kilka tygodni temu światło dzienne ujrzała pierwsza EPka zespołu, którą nabyć można za symboliczne 10zł za pośrednictwem ich facebooka.

Info:
Dwa Światy, ul. Ducha Św. 10/12
14.03 (piątek)
Otwarcie bramki 20:00, start koncertu 20:30
Bilety: 15zł do nabycia na bramce w dniu koncertu

[fot. Angelika Plich]