To zdecydowanie jedna z najgorętszych nazw ostatnich miesięcy na polskiej rockowej scenie. O zespole Ted Nemeth mówi się, że to nowa nadzieja rodzimej alternatywy. Już w piątek zagrają w klubie Dwa Światy.

Ted Nemeth powstał w sierpniu 2010 roku w Łodzi. Jak sami o sobie lubią mówić: „Muzyka, jaka powstaje wskutek działalności kwartetu jest z racji instrumentarium gitarowa, a z racji miejsca – garażowa”. Zmuszające do refleksji teksty autorstwa lidera zespołu, Patryka Pietrzaka są mocną stroną zespołu. Grupa zasłynęła też energetycznymi koncertami, wzbudzającymi wielkie emocje w publiczności. Łodzianie mają na swoim koncie EP-kę oraz debiutancki album Ostatni Krzyk Mody wydany nakładem warszawskiego SP Records (wydawcy Kultu i Strachów na Lachy). Album promują dwa single, Retrocukiernia oraz Umówiony Znak.

Przed Ted Nemeth wystąpi toruńska grupa atem. Zespół powstał w 2014 roku. W tym roku zajął 3. miejsce w toruńskich Konfrontacjach Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu KATAR, a także zagrał koncert w klubie Od Nowa w ramach projektu „Koncertowa Fala”, któremu patronowało Radio Sfera UMK. Obecnie atem pracują nad wydaniem pierwszej EP-ki. Formacja gra szeroko pojętą muzykę alternatywną, utrzymaną w spokojnym klimacie z delikatnym, eterycznym żeńskim wokalem i przestrzenną gitarą w tle.

INFO:
17 czerwca (piątek), godz.20.00
Dwa Światy, ul. Ducha Św. 10/12, Toruń
bilety: 13 PLN