„Mikrowsparcie on-line” to konkurs na działania edukacyjne, pokazy i występy odbywające się w przestrzeni internetowej. Kierowany jest on do dzieci w wieku od 3 do 12 lat, a koordynatorami przedsięwzięcia są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.

Do wzięcia udziału w wydarzeniu zaproszono osoby z naszego miasta oraz okolic, które działają w dziedzinie kultury i edukacji.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie obmyślenie propozycji na występ, pokaz artystyczny czy działanie edukacyjne, których odbiorcami będą dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Projekt ma na celu zaangażować najmłodszych uczestników, a także ich rodziców w inicjatywy kulturalne oraz działania z zakresu edukacji kulturalnej.

Ze wszystkich zgłoszeń wybrano 8 propozycji, a ich pomysłodawców nagrodzono kwotą w wysokości 500 zł. Sponsorem nagród jest Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Zwycięskie projekty zostaną ukazane między 1 a 9 grudnia za pomocą kanałów internetowych.

Oto zwycięskie pomysły:

Święto bombki – Seria trzech warsztatów edukacyjno-kreatywnych na oryginalne wykonanie bombek.

Scenka teatralno-muzyczna: stowarzyszenie obrońców marzeń – Scenka teatralna z wykorzystaniem żywego planu i lalek teatralnych opowiadająca o marzeniach, potrzebie akceptacji i wydostania się z siatki oczekiwań innych osób.

„WYMYŚL MNIE!”,czyli przetwórcze warsztaty plastyczno-dubbingowe – Warsztaty uczące dzieci wykorzystywania przedmiotów codziennego użytku do zabawy przez nadanie im indywidualnych cech charakteru.

Audycja dla dzieci „Muzyczna podróż św. Mikołaja” – Audycja muzyczna zapoznająca dzieci ze stylami muzycznymi i historią św. Mikołaja. Najmłodsi będą mogli się zaangażować, akompaniując za pomocą przedmiotów domowego użytku.

Stwórz i działaj – Film przedstawiający dzieciom i opiekunom sposób wykonania piłki do żonglowania w domu oraz podstawowe sekwencje żonglerskie.

Odkryć baśni świat – Projekt skierowany dla starszych dzieci w wieku 10-12 lat, mający na celu poprzez baśnie poznanie siebie oraz otworzenie się na odmienność i inność.

Dookoła świata z muzyką etniczną – Muzyczna podróż dookoła świata, podczas której dzieci będą mogły zapoznać się z przeróżnymi instrumentami muzycznymi i strojami etnicznymi, wśród których są egzemplarze unikatowe.

Mikołajkowy koncert dla dzieci – Koncert na żywo, podczas którego uznana artystka Joanna Czajkowska zaśpiewa uwielbiane przez dzieci piosenki z popularnych bajek i filmów dla dzieci.

Wszystkie szczegóły dotyczące zwycięskich projektów pojawią się na stronie internetowej Toruńskiej Agendy Kulturalnej.