Za nami pierwsza odsłona zmagań w Toruńskim Typerze Sportowym w której na warsztat braliśmy żużel i eWinner 1. Ligę Żużlową. W ramach drugiej rundy naszej zabawy przyjdzie Wam typować III ligę piłki nożnej. A w niej pierwsze spotkanie beniaminka Pomorzanina Toruń. 

Powrót po prawie trzech dekadach

Pomorzanin do III ligi powraca po 28 latach. Piłkarze „Pomorka” awans wywalczyli w dość nietypowych okolicznościach, bowiem w sezonie 2019/20 rozegrali zaledwie cztery spotkania. Wszystkie padły ich łupem, ba, w żadnym nie stracili bramki. Oczywiście na drodze ku dokończeniu sezonu stanęła pandemia koronawirusa.

Pierwszym rywalem Pomorzanina na czwartym stopniu rozgrywek będzie Bałtyk Gdynia, klub z Trójmiasta w ubiegłym sezonie zajął ostatnie 18 miejsce. Pozostanie w III lidze Biało-Niebiescy zawdzięczają temu, iż władze zrezygnowały ze spadków. W ubiegłym sezonie III ligi grupy II gdynianie wygrali zaledwie trzy mecze, a jednym zremisowali.

Pomorzanin 21 lipca rozegrał na stadionie przy Bema mecz w ramach 1/4 Regionalnego Pucharu Polski KPZPN, rywalem torunian była Unia Janikowo. W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1, aby wyłonić zespół, który będzie rywalizował dalej potrzebna była dogrywka. W niej nie padła żadna bramka, a to oznaczało rzuty karne. Te lepiej wykorzystali przyjezdni. I to oni będą grać w dalszym etapie.

Oczywiście w III lidze występują również piłkarze Elany Toruń, ich spotkanie z Gryfem Wejherowo w ramach I kolejki odbędzie się 2 września. II grupa III ligi obejmuje cztery województwa: Kujawsko-Pomorskie, Wielkopolskie, Zachodniopomorskie i Pomorskie. W rozgrywkach wystąpią aż 22 drużyny.

Spotkania do typowania:

(w komentarzu w wydarzeniu na Facebooku lub w komentarzu pod artykułem podajemy numer spotkania i DOKŁADNY WYNIK)
1. Pomorzanin Toruń vs. Bałtyk Gdynia (1.08, godz. 17:00)

(w komentarzu w wydarzeniu na Facebooku lub w komentarzu pod artykułem podajemy numer spotkania i 1 – wygrana gospodarzy, x – remis, 2 – wygrana gości)
2. Polonia Środa Wlkp. vs. Sokół Kleczew (1.08, godz. 11:00)
3. Unia Swarzędz vs. Chemik Police (1.08, godz. 13:00)
4. Kotwica Kołobrzeg vs. Mieszko Gniezno (1.08, godz. 17:00)
5. Nielba Wągrowiec vs. Pogoń II Szczecin (1.08, godz. 17:00)
6. Flota Świnoujście vs. Unia Janikowo (1.08, godz. 17:00)
7. GKS Przodkowo vs. Bałtyk Koszalin (1.08, godz. 17:00)
8. Gwardia Koszalin vs. Radunia Stężyca (1.08, godz. 17:00)
9. KP Starogard Gdański vs. Jarota Jarocin (1.08, godz. 17:00)
10. Świt Szczecin vs. Górnik Konin (2.08, godz. 17:00)

Regulamin Toruńskiego Typera Sportowego oraz informacje o nagrodach dostępne są tutaj. Oto wydarzenie sierpniowej edycji naszej zabawy. To tam, na wydarzeniu oraz pod artykułami takimi jak ten, znajdziecie kolejne odsłony naszej zabawy.

Do wygrania voucher o wartości 15 zł oraz kupon na napój+przekąskę (piwo z nalewaka 0,5 l lub Pepsi 0,5 l lub 7UP 0,5 l lub woda 0,5 l oraz chipsy Lay’s 70 g lub paluszki lub orzeszki lub prażynki) w lokalu Liga Sport Club.

Liga SportClub

Liga SportClub

Regulamin zabawy:

 1. Organizatorem Toruńskiego Typera Sportowego (zwanym dalej TTS) jest portal Spod Kopca.pl.
 2. Toruński Typer Sportowy będzie polegał na typowaniu wyników jednej kolejki rozgrywek ligowych, w których biorą udział toruńskie drużyny.
 3. Uczestnicy TTS będą typować rozstrzygnięcia meczów kolejki ligowej a także dokładny wynik spotkania toruńskiej drużyny (punktowego lub bramkowego)
 4. Za każde poprawne podanie rozstrzygnięcia meczu (wygrana gospodarzy (1), remis (x), wygrana gości (2) przydzielany jest jeden punkt.
 5. W przypadku uzyskania takiej samej liczby punktów przez większą liczbę uczestników o przyznaniu nagród decydować będzie to, kto był najbliżej wytypowania dokładnego wyniku meczu toruńskiej drużyny.
 6. Swoje typy można podawać w komentarzu pod stosownym postem umieszczonym na wydarzeniu na Facebooku „Toruński Typer Sportowy” lub pod artykułem poświęconym danej odsłonie TTS umieszczonym na portalu Spod Kopca.pl.
 7. Po każdej odsłonie TTS sporządzany jest ranking najlepszych sześciu typerów – sześć najlepszych osób otrzyma punkty od jednego (dla zdobywcy pozycji numer 6) do sześciu (dla zwycięzcy).
 8. Osoba, która uzyska najwięcej punktów w ciągu czterech kolejek (liczonych od 1 sierpnia) otrzyma nagrodę miesięczną.
 9. Fundatorem nagród jest lokal Liga SportClub (ul. Małe Garbary 13) i to w nim można odebrać wygrane nagrody.
 10. Nagrodami tygodniowymi w TTS są 1) napój plus przekąska 2) voucher wartości 15 zł do wykorzystania przez 7 dni liczonych od 2. dnia następującego po dniu podania wyników z danego tygodnia (jeśli wyniki zostaną podane, np. 1 sierpnia, zwycięzca będzie mógł zrealizować nagrodę od 3 sierpnia itp.
 11. Nagrodą miesięczną jest voucher o wartości 30 zł do wykorzystania w ciągu miesiąca następującego po miesiącu, w którym ogłoszono miesięczne wyniki TTS.
 12. O zwycięzcach nagród tygodniowych i miesięcznej będziemy informować w komentarzu pod postem o danej kolejce TTS na wydarzeniu na Facebooku oraz w komentarzu pod artykułem o danej kolejce TTS. Zwycięzcy zostaną poproszeni o przesłanie na adres: tts@spodkopca.pl swojego imienia i nazwiska potrzebnego w celu odebrania nagród.
 13. Imię i nazwisko zwycięzców będą przetwarzane przez organizatora TTS tylko i wyłącznie w celu umożliwienia odbioru nagród. Wszelkie inne użycie owych danych nie będzie możliwe bez pisemnej zgody.