Rykarda Parasol już w najbliższą niedzielę zagości w Dworze Artusa. Wokalistka powraca do Torunia z nową płytą, z której materiał zaprezentuje na koncercie w ramach Forte Artus Festival.

Doskonale pamiętamy jej występ podczas Koncertów pod Gwiazdami 2013. Między gotyckimi murami toruńskiego Ratusza rozbrzmiewał silny operowy głos. Wydobywał się jednak z drobnej, filigranowej postaci. Ze sceny emanowała moc, która porwała publiczność. Rykarda Parasol – mistrzyni połączenia rock-noir z melancholijnymi brzmieniami powraca do Artusa z zupełnie nową płytą. Jaka jest teraz muzyka artystki obdarzonej mianem Nicka Cave`a w spódnicy? Na pewno dojrzalsza! Zaś nowy album szeroko otwiera podwoje na dźwięki i słowa kipiące do tej pory pod powierzchnią, na to, co ukryte i instynktowne.

Olga Tokarczuk, którą także gości tegoroczny Forte Artus Festival, napisała:Kiedy ko­bieta zmienia kolor włosów to znak, że zaczy­na się dla niej no­wa epo­ka.Wydawać się może, że tak jest też z Rykardą i jej płytą The Color of Destruction. Bowiem pod względem instrumentalnym i aranżacyjnym  to najbardziej rozbudowane dzieło w całym dorobku artystki. Natomiast jeśli chodzi o warstwę liryczną to nadzwyczaj dojrzały zbiór tekstów, jaki wyszedł spod jej pióra. A wszystko to pozwala wydobyć się na powierzchnię skrywanemu dotychczas obliczu Parasol, która teraz eksploruje i przekracza granice, które przestają obowiązywać.

Organizatorzy zapowiadają, że żadnych ograniczeń nie będzie też podczas festiwalowego koncertu w Artusie.  Tym bardziej, że niesamowitej Rykardzie towarzyszyć będą na scenie jej zaufani muzycy.

Wykonawcy:

  • Rykarda Parasol – wokal, gitara akustyczna
  • Miłosz Wośko – fortepian
  • Robert Rasz – bębny, perkusja

Info:
Koncert Rykardy Parasol
Gdzie: Sala Wielka, Dwór Artusa, Rynek Staromiejski 6, Toruń
Kiedy: 15.11.2015 (niedziela) godz. 19:00
Bilety: Bilet normalny: 40 zł, Bilet ulgowy: 35 zł

[fotografia i informacje: materiały prasowe]