W poniedziałek 16 listopada 205 w Hard Rock Pubie Pamela wystąpiła Sarah Smith. Supportem do jej występu był koncert Tobiasza Staniszewskiego. Zapraszamy do przeczytania i obejrzenia relacji z tego wydarzenia. 

Relację z koncertu Sarah Smith przygotowała dla nas Maja Lewicka (CT, ex Toronto).

Kto nie był w poniedziałek w toruńskiej Pameli niech żałuje. Kanadyjska wokalistka Sarah Smith i towarzyszący jej gitarzysta Pat Anthony zawładnęli sceną i porwali publiczność. Energia ze sceny była niesamowita. Artystka oczarowała nie tylko rewelacyjnym, silnym, chropowatym głosem ale też charyzmatyczną osobowością. Nawiązała świetny kontakt z publicznością, nic więc dziwnego, że duet długo nie mógł zejść ze sceny. Zagrali utwory bardzo żywiołowe, ale również przepiękne ballady z dwóch ostatnich płyt artystki, jak chociażby tytułowy numer „Stronger now”.  Nie zabrakło też odniesień do  twórczości  Bryana Adamsa,  który tego dnia otwierał w Toruniu swoją wystawę. Co ciekawe, artystka w zasadzie nie trzymała się ustalonej wcześniej set listy, a reagowała spontanicznie na reakcje publiczności i śpiewała numery, jak sama określiła, „prosto z serca”. Nieobecnym pozostaje czekać niecierpliwie na kolejny koncert artystki w HRP Pamela.
Warto dodać, że w dniu koncertu Sarah Smith i Pat Anthony gościli w Gimnazjum nr 3 w Toruniu, gdzie spotkali się z uczniami klas językowych. Artyści zagrali kilka utworów i opowiedzieli o swoich inspiracjach, życiu i wartościach. Było to zupełnie nowe doświadczenie dla wokalistki, ale podobno bardzo satysfakcjonujące i dające energię.

Maja Lewicka

Fotorelacja z koncertu Sarah Smith. Zdjęcia: Wojciech Zillmann

 

Fotorelacja z koncertu Tobiasza Staniszewskiego. Zdjęcia: Wojciech Zillmann

 

[fot. Wojciech Zilmann]