Zawodnicy Polskiego Cukru SIDEn Toruń rozbili na własnym parkiecie MCKiS Termo-Rex SA Jaworzno 99-54 i pozostali na pierwszym miejscu w tabeli I ligi koszykówki.

Torunianie od samego początku byli drużyną zdecydowanie lepszą. Chociaż początkowo to goście prowadzili 2-5, to później grała już tylko jedna ekipa. Po pierwszej kwarcie zawodnicy Grzegorza Sowińskiego prowadzili już 34-16. I chociaż w drugiej części lepsi byli zawodnicy z Jaworzna, to na przerwę SIDEn schodził z prowadzeniem 53-40.

Druga część meczu rozpoczęła się od zdecydowanej przewagi gospodarzy. którzy pierwsze sześć minut trzeciej kwarty wygrali aż 12-0. Był to decydujący moment w spotkaniu, ponieważ rywale przegrywając już ponad dwudziestoma punktami przestali wierzyć w możliwość odrobienia strat. Po pół godzinie gry było 72-45 i ostatnia kwarta była jedynie formalnością.

Pomimo wyraźnej przewagi, torunianie podeszli do czwartej części z wielką ambicją i robili ekipę gości. Rywale zdołali zdobyć zaledwie dziewięć punktów, co oznacza, że w całej drugiej połowie uzbierali ich zaledwie czternaście. SIDEn zaś rzucał punkty w najlepsze i w samych ostatnich dziesięciu minutach zdołał ich zdobyć aż 27.

Po sześciu kolejkach Polski Cukier SIDEn Toruń prowadzi w tabeli I ligi koszykówki i jak dotąd może się poszczycić kompletem punktów. W najbliższej rundzie, która odbędzie się 9 listopada, zawodników z Grodu Kopernika czeka wyjazdowe spotkanie z WKK ProBiotics Wrocław.

Polski Cukier SIDEn Toruń 99-54 MCKiS Termo-Rex SA Jaworzno

(34-16, 19-24, 19-5, 27-9)

PC SIDEn Toruń: Jarecki 14, Śmigielski 9, Wilczek 2, Lisewski 6, Wojdyła 12, Stępień 5, Żytko 17, Plebanek 0, Barycz 11, Bochno 12, Grochowski 0, Perka 11.