Jeśli Twoja skóra jest permanentnie przesuszona, szorstka i ściągnięta po każdym umyciu, prawdopodobnie masz suchą cerę, która potrzebuje troski i odpowiedniej pielęgnacji. Oto krótki przewodnik, jak przywrócić jej komfort i sprawić, aby stała się gładka, miękka i elastyczna.

Za problem suchej skóry zwykle odpowiada wiele czynników, m.in.: zmniejszona ilość wydzielanego sebum, ekspozycja na zimne lub gorące powietrze oraz nieprawidłowa pielęgnacja. Suchość skóry może się ponadto nasilać wraz z wiekiem, szczególnie w okresie przekwitania u kobiet, kiedy wskutek zmian hormonalnych spada poziom kolagenu oraz wody – skóra traci swoje naturalne „wypełnienie”. Coraz słabsza, cieńsza i wiotka staje się podatna na uszkodzenia, wolniej się regeneruje, co pogłębia istniejące zmarszczki i przyspiesza pojawianie się nowych. Jak prawidłowo pielęgnować suchą cerę, aby ją skutecznie wzmocnić i zapewnić młody, świeży wygląd?

Nawilżanie – zwiększ zapasy wilgoci

U podstaw suchej cery często stoi osłabiona bariera hydrolipidowa i brak nawodnienia głębszych warstw skóry. Aby zwiększyć zapasy wilgoci, w pielęgnacji dobrze jest uwzględnić kosmetyki z substancjami wiążącymi wodę w skórze, takimi jak kwas hialuronowy. Warstwę rogową skóry dobrze zregeneruje też aloes, który poza tym, że pozwoli utrzymać właściwy poziom jej wilgoci, będzie również działać kojąco i leczniczo na mikrouszkodzenia spowodowane słabą ochroną.

Jeśli masz problem z suchą skórą, wypróbuj kosmetyki, które oferuje beautikon.com/collections/ceramidy w świetnych cenach. Dzięki zawartości naturalnych składników oraz substancji aktywnych zapewnią skórze widoczną poprawę i zwiększą poziom nawilżenia.

Fot. materiały partnera

Natłuszczanie – wzmocnij warstwę ochronną skóry i ogranicz utratę wody

Wraz z upływem czasu dochodzi do osłabienia płaszcza wodno-lipidowego skóry wskutek spadku produkcji ceramidów, które obok kolagenu i kwasu hialuronowego pełnią ważną rolę w utrzymaniu młodego wyglądu. Aby uzupełnić ich niedobór i wzmocnić warstwę lipidów, dobrze mieć w swojej łazience kosmetyki emolientowe, w tym krem z ceramidami, olejkami czy masło. Oprócz tego, że ceramidy hamują procesy starzenia, utrzymują także optymalny poziom nawilżenia, co wzmacnia barierę ochronną skóry. To pozwoli jej odzyskać  zdolność magazynowania wilgoci i zredukować nieprzyjemny świąd i łuszczenie, zapewniając jędrność i blask. To również świetna profilaktyka anti aging i gwarancja pięknej cery bez oznak starzenia.