Od Nowa wzywa wszystkich poetów do zaciekłej walki, gdzie publiczność to jedyne jury. Przed nami wieczór wypełniony świątecznym klimatem, rywalizacją i przede wszystkim – poezją.

Slam poetycki – zasady

Slam poetycki to idealna okazja dla każdego, kto uwielbia poezję, chce przedstawić światu swoją twórczość, nie boi się publiczności i kocha święta. Jest to pewien „pojedynek” artystów, którego wynik rozstrzyga widownia. Uczestnik ma do wykorzystania 3 minuty, podczas których powinien zaprezentować utwór swojego autorstwa. Warto pamiętać, że używanie wszelkich rekwizytów i muzyki jest zabronione. Widownia ma prawo reagować na występy różnymi sposobami. To znaczy, że dozwolone jest buczenie, oklaskiwanie czy dogadywanie performance’om.

W pierwszym etapie wieczoru, wybrane osoby z publiczności przyznają poetom określoną liczbę punktów od 1 do 10. W kolejnych etapach poeci walczą w dwuosobowych pojedynkach, po których publiczność wybiera zwycięzcę poprzez podniesienie ręki. Do finału przechodzą dwie lub trzy osoby w zależności od ilości uczestników. Finał jest dwuetapowy. Pierwszy etap do prezentacja własnej twórczości a drugi to improwizacja na zadany temat. Zwycięzcę wybiera publiczność poprzez głosowanie.

Świąteczny akcent

Nadchodzący slam poetycki odbędzie się w otoczeniu świątecznych hitów, mandarynek i czapek Mikołaja! Organizatorzy zachęcają do przyniesienia różnych rekwizytów, które dopełnią nastrój i umilą wieczór. 16 grudnia może być okazją do przedstawienia swoich dzieł albo miło spędzonego czasu w gronie kreatywnych ludzi. Na zwycięzcę pojedynku czeka nagroda pieniężna i tzw. Kubek Obfitości od publiczności.

Kiedy i gdzie?

Kiedy: 16 grudnia, godz.: 20:00.

Gdzie: Od Nowa, ul. Jurija Gagarina 37a.

Bilety: wstęp wolny.