W środę, 8 grudnia 2021 roku w Dworze Artusa o godzinie 18:00, odbędzie się koncert charytatywny dla dzieci z Hospicjum Nadzieja. Wówczas wystąpią Michał Łangowski i Martin Kac. Cały dochód z koncertu zostanie przekazany na rozbudowę nowego domu dla dzieci z Hospicjum.

Muzycznie dla hospicjum

Koncert duetu Łangowski-Kac to poetycko muzyczne opowieści, oparte w nastroju gitarowych aranżacji, wykonywanych na dwa głosy, dwie gitary oraz dwie harmonijki ustne. Publiczność może liczyć na żarty oraz anegdoty, zatem oprócz walorów muzycznych wieczór będzie obfitował w poczucie humoru na poziomie. Wejściówki można nabyć, wpłacając dowolną kwotę na zbiórkę (link). W tytule należy wpisać „KONCERT”.

O co toczy się gra?

Jest to kolejna akcja, która ma pomóc Hospicjum Nadzieja. Najpierw autor inicjatywy Adam Marcinkowski pokonał całą Polskę rowerem, oprócz tego odbywał się projekt pod tytułem „Lato z Nadzieją”. Celem jest zebranie środków na budowę domu dla podopiecznych Hospicjum. Dotychczasowy budynek przy ulicy Włocławskiej 169 B nie spełnia niestety norm nowoczesnej placówki medycznej. Budowa nowego Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego pozwoli na świadczenie usług medycznych na najwyższym poziomie, a także zapewni podopiecznym znacznie lepsze warunki do życia. Pozwoli również na przyjęcie nowych pacjentów, dla których placówka jest nie tylko miejscem zajęć terapeutyczno-rehabilitacyjnych, ale przede wszystkim jest ich prawdziwym domem, pełnym miłości i zrozumienia. Warto podkreślić, że w nowym budynku znajdzie się również tzw. ośrodek wytchnieniowy dla rodziców niepełnosprawnych dzieci, którzy opiekują się nimi na co dzień we własnych domach. Obok nowego obiektu powstanie pierwsza tężnia solankowa w Toruniu z systemem ścieżek solankowych do aktywnej haloterapii. W projekcie uwzględniono również ławki i budowę integracyjnego placu zabaw, co znacznie podniesie komfort życia i leczenia dzieci zamieszkujących Hospicjum.