Od tego roku jesteśmy patronem medialnym toruńskiego speedrowera, stąd w Toruńskim Typerze Sportowym nie mogło zabraknąć CS Superligi. O miano najlepszego klubu w Polsce walczą aż dwie drużyny z grodu Kopernika.  

Drwęca zdobędzie pierwsze punkty? 

W niedzielę, 16 sierpnia, odbędzie się 5. kolejka CS Superligi, czyli zmagań o Drużynowe Mistrzostwo Polski w speedrowerze. Na toruńskim torze przy Bielańskiej 66 będą miały miejsce dwa spotkania. W obu toruńskie ekipy podejmą PKS Victorię Poczesna. Gości najpierw przyjmie Drwęca Kaszczorek. Oba kluby w tym sezonie debiutują w walce o Drużynowe Mistrzostwo Polski, oba do tej pory nie zdobyły punktu. Ten mecz zatem będzie dla nich okazją na premierowy triumf.  

Faworytami wydawać się mogą gospodarze, którzy w swoim składzie mają bardziej doświadczonych zawodników. Goście jednak tanio skóry nie sprzedadzą i postarają się zafundować kibicom dobre widowisko. 

Trzy godziny później, z PKS Victorią zmierzy się TSŻ Schoenberger Toruń. Torunianie mają za sobą bardzo nieudane spotkanie w Żołędowie, w starciu z outsiderem muszą zamazać plamę z tego meczu. A ten może mieć kluczowe znaczenie dla “Aniołów” od strony mentalnej na dwa ostatnie, bardzo trudne spotkania sezonu zasadniczego. 

W innych meczach CS Superligi dojdzie do hitowego starcia w Częstochowie. Miejscowy zespół Lwów Avia Częstochowa zmierzy się z MS Śląskiem Świętochłowice. Derby województwa śląskiego zawsze przynoszą ogromne emocje, a faworyta tego meczu jest wyjątkowo trudno wskazać, bowiem obie drużyny prezentują się fantastycznie. Ponadto czarny koń rozgrywek KS Aseko Orzeł Gniezno na własnym torze podejmie będących na fali wznoszącej zawodników z Żołędowa. Do Ostrowa uda się Drużynowy Mistrz Polski – LKS Szawer Leszno. 

Toruński Typer Sportowy – o co chodzi? 

Ideą Toruńskiego Typera Sportowego jest aktywizacja kibiców toruńskiego sportu oraz promocja lokalnych drużyn. Nim wdrożyliśmy projekt typera dotyczącego toruńskiego sportu, dokonaliśmy badania na grupie doświadczalnej w naszej redakcji :) Te wykazały, że typer skutecznie pobudza do zdolności „jasnowidzkich” oraz do sprytu i taktycznego myślenia. 

W naszej zabawie będziecie mogli typować wyniki: eWinner 1. Ligi Żużlowej, Polskiej Hokej Ligi, Energa Basket Ligi, ale także speedrowerowej CS Superligi, I ligi unihokeja i oczywiście wielu innych lig, gdzie tylko występują ekipy z Grodu Kopernika. 

Co tydzień będziemy Was prosić o podanie typów (wygrana gospodarzy, remis, wygrana gości) innych spotkań w danej lidze niż ten, w którym występuje ekipa z naszego miasta oraz podanie dokładnego rezultatu spotkania, w jakim ujrzymy drużynę z Grodu Kopernika. 

Będziecie walczyć w rankingach tygodniowych (w tej chwili weekendowych) oraz miesięcznych, do zestawienia całego miesiąca punkty uzyska co tydzień najlepsza szóstka uczestników. 

Atrakcyjne nagrody 

Toruński Typer Sportowy powstaje we współpracy z Liga SportClub, lokalem znajdującym się przy ulicy Małe Garbary 13, który od lat stanowi idealne miejsce dla miłośników sportu. 

Co tydzień czekają na Was rzeczy, którymi prawdziwy kibic nie pogardzi, a mianowicie zestaw napój+przekąska (piwo z nalewaka 0,5 l lub Pepsi 0,5 l lub 7UP 0,5 l lub woda 0,5 l oraz chipsy Lay’s 70 g lub paluszki lub orzeszki lub prażynki) oraz voucher wartości 15 zł do wykorzystania przez 7 dni liczonych od 2. dnia następującego po dniu podania wyników z danego tygodnia. W miesięcznym zestawieniu stawką będzie voucher o wartości 30 zł, ważny przez miesiąc. 

Spotkania do typowania: 

(w komentarzu w wydarzeniu na Facebooku (zachęcamy do dołączenia, by być na bieżąco z naszą zabawą) lub w komentarzu pod tym artykułem podajemy numer spotkania i DOKŁADNY WYNIK toruńskiej drużyny)
1. Drwęca Kaszczorek vs. PKS Victoria Poczesna (16.08, godz. 13:00)
2. TSŻ Schoenberger Toruń vs. PKS Victoria Poczesna (16.08, godz. 16:00) 

(w komentarzu w wydarzeniu na Facebooku lub w komentarzu pod tym artykułem podajemy numer spotkania i 1 – wygrana gospodarzy, x – remis, 2 – wygrana gości) 

 1. Lwy Avia Częstochowa vs. MS Śląsk Świętochłowice (16.08, godz. 13:00)
  4. PKS Wiraż Ostrów vs. LKS Szawer Leszno (16.08, godz. 18:00)
  5. KS Aseko Orzeł Gniezno vs. ULKS Mustang Żołędowo (16.08, godz. 18:00) 

Czas na typowanie: 16.08.2020, godzina 12:59. 

źródło: CS Superliga

źródło: CS Superliga

Regulamin zabawy 

 1. Organizatorem Toruńskiego Typera Sportowego (zwanym dalej TTS) jest portal Spod Kopca.pl. 
 1. Toruński Typer Sportowy będzie polegał na typowaniu wyników jednej kolejki rozgrywek ligowych, w których biorą udział toruńskie drużyny. 
 1. Uczestnicy TTS będą typować rozstrzygnięcia meczów kolejki ligowej a także dokładny wynik spotkania toruńskiej drużyny (punktowego lub bramkowego) 
 1. Za każde poprawne podanie rozstrzygnięcia meczu (wygrana gospodarzy (1), remis (x), wygrana gości (2) przydzielany jest jeden punkt. 
 1. W przypadku uzyskania takiej samej liczby punktów przez większą liczbę uczestników o przyznaniu nagród decydować będzie to, kto był najbliżej wytypowania dokładnego wyniku meczu toruńskiej drużyny. 
 1. Swoje typy można podawać w komentarzu pod stosownym postem umieszczonym na wydarzeniu na Facebooku „Toruński Typer Sportowy” lub pod artykułem poświęconym danej odsłonie TTS umieszczonym na portalu Spod Kopca.pl. 
 1. Po każdej odsłonie TTS sporządzany jest ranking najlepszych sześciu typerów – sześć najlepszych osób otrzyma punkty od jednego (dla zdobywcy pozycji numer 6) do sześciu (dla zwycięzcy). 
 1. Osoba, która uzyska najwięcej punktów w ciągu czterech kolejek (liczonych od 1 sierpnia) otrzyma nagrodę miesięczną. 
 1. Fundatorem nagród jest lokal Liga SportClub (ul. Małe Garbary 13) i to w nim można odebrać wygrane nagrody. 
 1. Nagrodami tygodniowymi w TTS są 1) napój plus przekąska 2) voucher wartości 15 zł do wykorzystania przez 7 dni liczonych od 2. dnia następującego po dniu podania wyników z danego tygodnia (jeśli wyniki zostaną podane, np. 1 sierpnia, zwycięzca będzie mógł zrealizować nagrodę od 3 sierpnia itp. 
 1. Nagrodą miesięczną jest voucher o wartości 30 zł do wykorzystania w ciągu miesiąca następującego po miesiącu, w którym ogłoszono miesięczne wyniki TTS. 
 1. O zwycięzcach nagród tygodniowych i miesięcznej będziemy informować w komentarzu pod postem o danej kolejce TTS na wydarzeniu na Facebooku oraz w komentarzu pod artykułem o danej kolejce TTS. Zwycięzcy zostaną poproszeni o przesłanie na adres: tts@spodkopca.pl swojego imienia i nazwiska potrzebnego w celu odebrania nagród. 
 1. Imię i nazwisko zwycięzców będą przetwarzane przez organizatora TTS tylko i wyłącznie w celu umożliwienia odbioru nagród. Wszelkie inne użycie owych danych nie będzie możliwe bez pisemnej zgody.