Oba kluby którym patronujemy wróciły już do regularnych treningów. Speedrowerzyści TSŻ-u oraz unihokeiści TLU Kali Izolacje wznowili zajęcia. W przypadku tych pierwszych trwa oczekiwanie na termin startu rozgrywek, zaś ci drudzy szykują się na jesień.

TSŻ wraca do treningów, a kiedy wróci do gry?

W listopadzie zeszłego roku TSŻ Toruń ogłosił swoje motto na rok 2020, a brzmi ono „wracamy do gry”. Jest to nawiązanie do dwóch sezonów, kiedy to speedrowerzyści z naszego miasta po kilkunastoletniej passie stania na podium Drużynowych Mistrzostw Polski zajmowali czwarte i piąte miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej. Wiązało się to z przemianą pokoleniową w klubie. W sezonie 2020 dzięki wzmocnieniu składu oraz rewolucji klub ma zakusy nawet na piąte w historii złoto.

Żeby to się stało, najpierw muszą wystartować rozgrywki CS Superligi, a te według optymistycznego wariantu zainaugurowane zostaną 21 czerwca. Wówczas do Torunia na mecze z TSŻ-em i Drwęcą przyjadą brązowi medaliści sprzed roku – Lwy Avia Częstochowa. Drugi wariant zakłada początek zmagań 2 sierpnia. Póki co speedrowerzyści wrócili do treningów, najpierw w grupach sześcioosobowych, a od tego tygodnia już w czternaście osób, którym towarzyszy dwuosobowy sztab szkoleniowy.

Ogłaszać swoje ruchy transferowe zaczęła Drwęca Kaszczorek. Drugi klub z Grodu Kopernika ogłosił już pozyskanie: Martina Katarzyńskiego, Szymona Rząda, Filipa Kowalskiego i żywej legendy speedrowera w Zielonej Górze – Pawła Kokota. Ponadto w składzie znajdują się już „kaszczorzaki”, m.in. inicjatorzy budowy obiektu Mirosław Krogolewski i Rafał Kmieć oraz zwycięzca turnieju amatorów rozegranego w Kaszczorku – Arkadiusz Ząbik. Wkrótce poznamy pełną kadrę.

Wiktor Czerwiński i Kosma Syrkowski to obok Jakuba Sawińskiego zawodnicy od których będzie wiele zależeć w tym sezonie fot. Martyna Brzezińska

Wiktor Czerwiński i Kosma Syrkowski to obok Jakuba Sawińskiego zawodnicy od których będzie wiele zależeć w tym sezonie fot. Martyna Brzezińska

TLU Kala Izolacje szykuje się na jesień

Od 20 maja do treningów na hali IV Liceum Ogólnokształcącego powrócili unihokeiści TLU Kali Izolacje. Zawodników z naszego miasta czeka ciężkie lato, aby jak najlepiej mogli się przygotować na jesień. Przyjdzie bowiem im walczyć na drugim szczeblu rozgrywek o rychły awans do Energa Ekstraligi, z której spadli w zeszłym sezonie.

fot. TLU Kala Izolacje Toruń

fot. TLU Kala Izolacje Toruń