Uwaga! Koncert przełożony. Nowy termin to 14 maja 2015

20 kwietnia w toruńskim klubie Lizard King odbędzie się kolejny koncert charytatywny Spełniamy Marzenia. W maja tegorocznej edycji zagrają – Zdrowa Woda, Popovacula i Rozes.

Małym marzycielem szóstej edycji koncertu jest Gracjan.

Koncert charytatywny „Spełniamy Marzenia” organizowany jest przez stowarzyszenie Młodzi Demokraci oraz fundację Mam Marzenie. Do tej pory udało się spełnić marzenia piątki ciężko chorych dzieci. Był to laptop, przydomowy plac zabaw, umeblowanie pokoju, telewizor a ostatnio wycieczka do Disneylandu. W poprzednich edycjach koncertu zagrały takie zespoły jak: Czaqu, Tortilla, Trisomia, Inglorius, Moove, Mindwhisper, H5N1, Absurd, Bikini, Butelka, Aberdeen, Rejestracja, GoodWay oraz Manchester.

Zdrowa Woda to zespół bluesowo-rockowy, który powstał w 1988 roku w Ciechocinku. Założycielami są Sławomir Małecki i Marek Modrzejewski. Już w roku powstania wystąpili na katowickim Spodku jako laureat festiwalu „Rawa Blues”. Rok później zakwalifikowali się do „Złotej Dziesiątki” Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki, a także wzięli udział w finałowym koncercie Festiwalu Opole’89.W 1989 r. wystąpił na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki, gdzie został zakwalifikowany do „Złotej Dziesiątki” polskich zespołów młodzieżowych oraz wziął udział w koncercie finałowym Festiwalu Opole ’89.  Premiera pierwszego albumu „ZDROWA WODA” miała miejsce 2 września 1996 roku. Na krążku znalazły się takie utwory jak: Piwo, Częstochowa’77 czy Kochaj mnie, kochaj. Dużą zmianą dla zespołu i jego brzmienia był rok 1997, kiedy do składu dołączył trzeci gitarzysta (Partyzant). Druga płyta „Nie bój się miłości” miała premierę 14 lutego 1998 roku. W sumie na swoim koncie ZDROWA WODA ma pięć płyt, a nad kolejną muzycy już pracują. Muzyka zespołu łączy w sobie elementy czystego bluesa z ostrymi rockowymi riffami. Połączenie granego żywiołowo rocka i bluesa, a także komunikatywnych i ironicznych tekstów (po polsku) – sprawia, że zespół jest entuzjastycznie odbierany zarówno przez młodych fanów (nastolatków), 20- i 30- latków, jak i dojrzałych koneserów muzyki (nawet 40- i 50- latków).

POPOVACULA to młody toruński zespół. Powstali jesienią 2010 roku jako BURN. Nawiązali współpracę z EDEN STUDIO. Swój materiał na pierwszą płytę opracowywali pod skrzydłami Tomasza Bonarowskiego. Płyta wciąż czeka na wydanie. W 2012 roku zespół zmienił nazwę na POPOVACULA, w tym czasie zaszły też zmiany w składzie zespołu. Muzycy powoli zdobywają uznanie na polskiej scenie. Na swoim koncie mają już tytuł Nadziei Roku 2011 oraz tytuł Zespołu Roku 2012 w plebiscycie Toruńskie Gwiazdy.

Rozes jest rockową grupą z Brodnicy, która została laureatem tegorocznej, muzycznej odsłony Konfrontacji Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu. Początki zespołu sięgają roku 2002, kiedy to reaktywowany został zespół Róże dla Kassandry. Dwa lata później odszedł główny założyciel i wokalista, ale grupa postanowiła grać dalej pod szyldem Róże Kassandry. Ostatecznie nazwa została zmieniona na ROZES, który w obecnym składzie gra od 2011 roku. W ich muzyce słychać wpływy tzw. „brytyjskiego rocka”, a charakterystyczne gitary z lekkim pogłosem podkreślają jej charakter. Zespół inspiruje się takimi zespołami jak: Editors, Placebo, Interpol, U2, ale także Pearl Jam, czy Foo Fighters.

Kiedy: 14.05.2015 czwartek) o godzinie 19:00 / otwarcie o g. 18.
Gdzie: klub Lizard King, ul. Kopernika 3, 87-100 Toruń
Bilety: cegiełka 10 zł – do nabycia w barze klubu i w dniu koncertu

Link do wydarzenia na facebook’u.

[fot. plakat koncertu Spełniamy Marzenia ]