Nasi sportowcy rozegrali ostatnie mecze w roku 2013. Wszystkie drużyny starały się jak najlepiej zakończyć tegoroczny kalendarz startów, niestety z różnym skutkiem.

Koszykówka męska

W meczu na szczycie koszykarze Polskiego Cukru zanotowali bardzo cenne zwycięstwo w Krośnie.

Torunianie powrócili w tym spotkaniu z bardzo dalekiej podróży. Po przegranych dwóch pierwszych kwartach na tablicy wyników widniał rezultat 40-27 i wydawało się, że dwa punkty pozostaną w Krośnie.

SIDEn jednak pokazał prawdziwy charakter i w ostatnich dwudziestu minutach potrafił się podnieść i odwrócić losy spotkania. Decydująca była zwłaszcza ostatnia kwarta, wygrana zdecydowanie 8-19.

Dzięki wygranej Polski Cukier zakończył pierwszą rundę na pozycji lidera tabeli.  SIDEn zanotował tylko jak dotąd tylko jedną porażkę i jego zawodnicy mogą ze spokojem udać się na przerwę świąteczną.

MOSiR PBS Bank KHS Krosno – Polski Cukier SIDEn Toruń 61-65 (20-10, 20-17, 13-19, 8-19)

PC SIDEn: Bochno 23, Perka 10, Wilczek 8, Lisewski 6, Śmigielski 6, Jarecki 5, Żytko 5, Barycz 2, Plebanek 0.

Koszykówka żeńska

Tak wyrównanego spotkania dawno nie widzieliśmy w Basket Lidze Kobiet. Praktycznie przez cały mecz wynik oscylował w granicach remisu. Niestety w samej końcówce lepsze okazały się zawodniczki z Gorzowa Wielkopolskiego, które zgarnęły całą pulę.

Koszykarki Energi walczyły dzielnie przez całe spotkanie, przez większość meczu były na prowadzeniu, lecz w ostatnich minutach zabrakło zimnej krwi. Katarzynki prowadziły w samej końcówce nawet sześcioma oczkami, lecz ostatecznie zostały pokonane.

Po ostatnim tegorocznym spotkaniu Energa Toruń zajmuje trzecie miejsce z bilansem 10 wygranych i 5 porażek. Do końca rundy zasadniczej pozostały jeszcze trzy mecze.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. – Energa Toruń 63-61 ( 24-25, 15-13, 12-12, 12-11)

Energa: J. Walich 24, L. Dixon 15, M. Vrdoljak 7, W. Idczak 7, E. T??umak 5, P. Gulak-Lipka 3, R. Ratajczak 0, S. Dosty 0, J. Iamstrong 0.

Hokej na hali

Hokeiści Pomorzanina Toruń rozegrali w ten weekend dwa spotkania w ramach Halowych Mistrzostw Polski.

W obu spotkaniach zaprezentowali się ze świetnej strony. Najpierw zremisowali z faworytem całych rozgrywek czyli Grunwaldem Poznań 4-4. Dla ekipy z Wielkopolski była to pierwsza strata punktów w Halowych Mistrzostwach Polski. Samo spotkanie było bardzo emocjonujące. Początkowo przewagę mieli torunianie, którzy na przerwę schodzili wygrywając 1-3, lecz druga połowa należała już do poznaniaków. W 38 minucie prowadzili oni już 4-3 ale remis uratował Michał Makowski.

W drugim meczu niespodzianki, na szczęście, już nie było. Tym razem to Pomorzanin występował w roli faworyta i pewnie pokonał najsłabszą drużynę HMP czyli ZSMS Poznań. Przewaga torunian nie podlegała wątpliwości, już po pierwszej połowie wygrywali 1-5, by spotkanie zakończyć z rezultatem 3-11.

Po sześciu meczach Halowych Mistrzostw Polski Pomorzanin Toruń ma 10 punktów i zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Kolejne mecze odbędą się 26 stycznia w Gnieźnie.

Grunwald Poznań – Pomorzanin Toruń 4-4 (1-3)

0-1 R. Szrejter (8), 1-1 T. Marcinkowski (16), 1-2 K. Makowski (19 krótki róg), 1-3 K. Makowski (20), 2-3 K. Majchrzak (27), 3-3 P. Bratkowski (32 krótki róg), 4-3 T. Marcinkowski (38 krótki róg), 4-4 M. Makowski (39)

ZSMS Poznań – Pomorzanin Toruń 3-11 (1-5)

0-1 M. Makowski (8), 1-1 K. Kosmaczewski (10), 1-2 M. Zieliński (12), 1-3 M. Zieliński (14), 1-4 M. Kunklewski (15 krótki róg), 1-5 M. Raciniewski (18), 1-6 M. Dąbrowski (22), 1-7 M. Kunklewski (25), 1-8 R. Szrejter (28), 1-9 R. Kamiński (30), 1-10 M. Makowski (30), 2-10 M. Dawid (31), 3-10 A. Biskup (39), 3-11 M. Zieliński (40)

Siatkówka kobiet

Zawodniczki Budowlanych w dobrym stylu pożegnały rok 2013, pokonując MUKS Spartę Warszawa w trzech krótkich setach.

Torunianki ten mecz musiały wygrać, bowiem stołeczna ekipa nie należy do najsilniejszych rywali. Na szczęście obyło się bez niespodzianek i siatkarki z Grodu Kopernika zakończyły rywalizację w najszybszy z możliwych sposobów, nie pozwalając rywalkom w żadnym z setów ugrać chociaż dwudziestu punktów.

Po 11 kolejkach Budowlane zajmują czwarte miejsce w tabeli I ligi kobiet. Kolejne spotkanie rozegrają na własne hali 4 stycznia 2014 roku, a rywalem będą Karpaty Krosno.

MUKS Sparta Warszawa – TKS-T Budowlani Budlex Toruń 0-3 (19-25, 19-25, 14-25)

Siatkówka mężczyzn

Akademicy przegrali po pięciosetowym boju z drużyną KS Chełmża i porażką kończą tegoroczną rywalizację w III lidze.

Torunianie zaprezentowali wolę walki, ponieważ pomimo porażki w dwóch pierwszych setach podnieśli się i wygrali dwa kolejne. Niestety na tie-breaka już zabrakło sił i tym razem nie potwierdziło się siatkarskie porzekadło, iż kto nie wygrywa 2-0 przegrywa 2-3.

AZS UMK Toruń – KS Chełmża 2-3 ( 19-25, 20-25, 25-21, 25-21 5-15)