Poniedziałek to dobry moment na podsumowanie tego, co działo się w ubiegły weekend w toruńskim sporcie.

Piłka nożna

III liga

Unia Solec Kujawski 3-0 Elana Toruń

1-0 Kamil Nytko 12′, 2-0 Patryk Cuper 32′, 3-0 Patryk Cuper 34′

Piłkarze trzecioligowej Elany nie zaskoczyli swoich kibiców i ponownie przegrali swoje spotkanie. Tym razem lepsza ekipą okazała się drużyna z Solca Kujawskiego, która bez większych problemów wygrała 3-0, strzelając wszystkie gole w pierwszej połowie.

Po 18 kolejkach ligowych Elana zajmuje 16 miejsce i ma coraz mniejsze szanse na pozostanie w III lidze w przyszłym sezonie.

Koszykówka

I Liga koszykówki mężczyzn

Intermarche Bricomarche BM SlamStal Ostrów 68-74 Polski Cukier SIDEn Toruń

(20:15, 19:19, 8:21, 21:19)

Polski Cukier: Żytko 19, Wojdyła 14, Śmigielski 10, Lisewski 7, Stępień 7, Jarecki 13, Bochno 4, Perka 0.

Torunianie wygrali kolejny mecz w I lidze koszykówki i umacniają się na pozycji wicelidera tabeli. Chociaż początek meczu nie był łatwy, a na przerwę ekipa z Grodu Kopernika schodziła przegrywając pięcioma oczkami. Na szczęście w trzeciej kwarcie torunianie zdemolowali rywali wygrywając 8-21, co zapewniło im końcowy sukces.

Po dziewięciu kolejkach Polski Cukier SIDEn Toruń ma osiem wygranych na dziewięć spotkań, co pozwala mu zajmować drugie miejsce w tabeli. Do prowadzącej drużyny z Krosna torunianie tracą tylko punkt, a mają już dwa oczka przewagi nad trzecią ekipą z Kutna.

Basket Liga Kobiet

MKS MOS Konin 59-81 Energa Toruń

(17:24, 23:13, 9:23, 10:21)

Energa: Idczak 18, Iamstrong 15, Walich 13, Gulak-Lipka 11, Vrdoljak 10,  Tłumak 9,  Dixon 5, Zając 0, Kućko 0.

Katarzynki znów potwierdziły klasę, tym razem pokonując na wyjeździe drużynę z Konina. Chociaż gospodynie nie zdołały w tym sezonie jeszcze wygrać, to spotkanie nie należało wcale do prostych. Po drugiej kwarcie, przegranej 23-13, torunianki miały trzy punkty straty i zanosiło się na sporą sensację. Na szczęście druga połowa przebiegała już pod dyktando Energi. Zawodniczki Elmedina Omanica wygrały zdecydowanie dwie ostatnie kwarty i mogły się cieszyć z zasłużonego zwycięstwa.

Po jedenastu kolejkach Energa zajmuje trzecie miejsce w tabeli, ustępując tylko takim potęgom jak CCC Polkowice i Wisła Can-Pack Kraków.

Siatkówka

III Liga Mężczyzn

AZS UMK Toruń 0-3 REM BUD Aktywni Nowe

(17-25, 16-25, 22-25)

Akademicy nie potrafią ostatnio przełamać złej passy i przegrali swoje kolejne spotkanie w III lidze. Tym razem lepsi okazali się zawodnicy REM BUD Aktywni Nowe, którzy dość łatwo pokonali torunian. Więcej o spotkaniu dostępne