Weekend 20-21 czerwca obfitował w sportowe emocje oraz dobre informacje dla fanów jednej z drużyn. Kibice piłki nożnej, hokeja na trawie i speedrowera mogą czuć niedosyt i to dość spory.

Hokej na trawie

Laskarze Pomorzanina w sobotę 20.06 mierzyli się na boisku poznańskiego AWF-u, ze Startem Gniezno w pierwszym meczu fazy grupowej Terravita Pucharu Polski. Początek spotkania był w wykonaniu „Pomorka” całkiem udany, w 11 minucie torunianie prowadzili 2:0. Wszystko to dzięki trafieniom Wojciecha Rutkowskiego i Macieja Janiszewskiego. Zawodnicy z pierwszej stolicy Polski w drugiej kwarcie jednak zaczęli niwelować stratę, w 21 minucie Pawła Murszewskiego pokonał Maciej Wejerowski. Wiele działo się jeszcze na półmetku spotkania, po krótkim rogu trzecią dla Pomorzanina tego dnia bramkę zdobył Artur Kościelski w 29 minucie. Z kolei do szatni swoje drugie trafienie zaliczyli gnieźnianie ponownie za sprawą Macieja Wejerowskiego.

Start wyrównał stan spotkania dopiero w 48 minucie dzięki bramce Błażeja Zielińskiego, minutę później po raz trzeci tego dnia na listę strzelców wpisał się Wejerowski. Wynik meczu został zamknięty w 57 minucie za sprawą Szymona Cypycha ze Startu.

Mecz zakończył się rezultatem 5:3 dla gnieźnian, kto wie jakby wyglądał gdyby nie skuteczne obrony Pawła Murszewskiego. W sobotę 27 czerwca Pomorzanin na tym samym obiekcie zmierzy się z WKS-em Grunwaldem Poznań, mecz z odwiecznym rywalem będzie ostatnim w fazie grupowej Terravita Pucharu Polski. W niedzielę 21 czerwca, poznaniacy wygrali 4:3 ze Startem. Co warte wspomnienia finał Pucharu Polski w hokeju na trawie zaplanowany na 5 lipca będzie transmitowany w TVP Sport.

Start Gniezno – Pomorzanin Toruń 5:3 (2:3)

0:1 Wojciech Rutkowski (7A) 0:2 Maciej Janiszewski (11R) 1:2 Maciej Wejerowski (21A) 1:3 Artur Kościelski (29A) 2:3 Maciej Wejerowski (30A) 3:3 Błażej Zieliński (48R) 4:3 Maciej Wejerowski (49A) 5:3 Szymon Cypych (57A)

Start: Jacek Kurek – Arkadiusz Brożek, Szymon Kosicki, Błażej ZIeliński, Jan Wesołowski, Gracjan Jarzyński, Jacek Kurowski, Maciej Wejerowski,Szyomn Cypych, Maksymilian Pawlak oraz Łukasz Kurowski,,Marcel Konieczny, Dominik Małecki, Igor Pawlak, Marcin Wojciechowski.
Pomorzanin: Paweł Murszewski – Michał Makowski, Rafał Szrejter, Daman Mondrzejewski, Sebastian Sellner, Bartosz Żywiczka, Maciej Janiszewski, Arkadiusz Rutkowski, Wojciech Rutkowski, Krystian Sudoł, Michał Dawid oraz Patryk Karamuz, Filip Sobczak, Artur Kościelski, Miłosz Szreder, Dawid Popowski.

Piłka nożna

W niedzielę przy Bema Elana podjęła Górnika Polkowice, obie drużyny to ekipy ze środka tabeli II ligi. Niestety na boisku dzieliło je wiele, wynik meczu w 24 minucie otworzył Michał Bednarski. Po raz drugi trafił on do bramki Elany w 33 minucie, pierwszą i jak się okazało jedyną tego dnia bramkę dla Elany zdobył Filip Kozłowski w 43 minucie. Fenomenalny tego dnia pokonywał jeszcze dwukrotnie Pawła Sokoła w 52 i 90 minucie.

Porażka z Górnikiem oznacza, iż wyprzedził on Elanę o jeden punkt w tabeli II ligi. Torunianie aktualnie zajmują 9. pozycję z 36 punktami. W sobotę 27 czerwca Elana na wyjeździe zmierzy się z Pogonią Siedlce.

Elana Toruń 1-4 Górnik Polkowice
Filip Kozłowski 43 – Michał Bednarski 24, 33, 52, 90

Elana: 33. Paweł Sokół – 3. Kordian Górka (59, 24. Sebastian Rak), 37. Michał Bierzało, 2. Wojciech Onsorge, 5. Jakub Świeciński – 9. Bartosz Machaj (76, 16. Dominik Pisarek), 19. Mariusz Kryszak, 8. Lukáš Hrnčiar, 10. Krzysztof Kołodziej (65, 14. Mateusz Stryjewski), 18. Bartosz Boniecki (56, 17. Dominik Kościelniak) – 15. Filip Kozłowski.

Górnik: 1. Marcin Furtak – 25. Karol Fryzowicz, 6. Maciej Kowalski-Haberek, 84. Marek Opałacz (46, 3. Mateusz Magdziak), 77. Piotr Azikiewicz – 23. Eryk Sobków (46, 11. Dominik Radziemski), 24. Martins Ekwueme (62, 20. Rafał Karmelita), 8. Patryk Mucha, 17. Mariusz Szuszkiewicz (89, 10. Kornel Ciupka), 29. Filip Baranowski – 18. Michał Bednarski.

Speedrower

Był to bardzo intensywny weekend dla naszych speedrowerzystów, najpierw sobotę walczyli w Mistrzostwach Polski Par Klubowych na torze w Żołędowie. Torunian można było oglądać we wszystkich kategoriach, TSŻ-u zabrakło w zmaganiach weteranów, zaś Drwęcy wśród kobiet i młodzików. Z gminy Osielsko TSŻ przywiózł dwa medale, złoto w kategorii kadetów przywieźli Jakub Sawiński, Kosma Syrkowski i Oliwier Kędziora. Tego punkty stracili tylko w biegu z Orłem Gniezno, który zremisowali. Srebro w kategorii młodzieżowców (do lat 23) zdobyli Jakub Kościecha, Borys Wojciechowski i Jakub Sawiński.

Niedziela przyniosła emocje związane z 1. kolejką CS Superligi, przy Bielańskiej 66 odbyły się aż dwa spotkania. W pierwszym Drwęca Kaszczorek w swoim premierowym meczu podejmowała Lwy Avia Częstochowa. Faworytami zdecydowanie byli goście, którzy są brązowymi medalistami DMP 2019. Jeszcze przed pierwszy Drwęca dostała pierwszy cios, do meczu nie został dopuszczony kadet „wodników” Kamil Kubicki, ze względu na brak badań lekarskich. Oznaczało to, że już na wejściu w mecz Drwęca była stratna pięć punktów.

Mimo tego kaszczorzaki walczyli jak mogli, w ósmej gonitwie pierwszą czwórkę w ligowej historii klubu zdobył Aleksander Zieliński. Kibice zgromadzeni w Motoparku byli też świadkami pierwszej zespołowej wygranej w biegu za sprawą duetu Kowalski-Rząd. Mimo, iż goście przez cały mecz kontrolowali wynik to Drwęca pokazała się jako wyrównany i charakterny zespół.

10. Maks Mączka (2,3,2) 7

O 15:30 w ramach hitu kolejki TSŻ Schoenberger Toruń zmierzył się także z Lwami Avia Częstochowa. Torunianie podbudowani pozyskaniem w trakcie tygodnia sponosora tytularnego chcieli z wysokiego „C” rozpocząć sezon, w którym będą walczyć o najwyższe cele.

Mecz rozpoczął się nerwowo, w pierwszym biegu za poruszenie po komendzie „gotów” wykluczony został junior TSŻ-u – Wiktor Czerwiński. Spotkanie było na tyle wyrównane, że licznie zgromadzeni przy Bielańskiej 66 kibice w zdecydowanej większości byli świadkami remisów. Mimo, iż biegi kończyły się wynikami 5:5 to walki nie brakowało. Szalę na korzyść gości przeważały wykluczenia TSŻ-u i to za poruszenie się na starcie. Było tak w biegach numer 5 i 7, w obu sytuacjach doskonale radził sobie lider gospodarzy Remigiusz Burchardt, który te biegi wygrywał.

Przed biegami nominowanymi na tablicy wyników widniał rezultat 61-56, w pierwszym z nich wyścigu numer 13 pod taśmą spotkało się dwóch najlepszych zawodników obu ekip – Remigiusz Burchardt i Marcin Szymański. Górą nad dwukrotnym indywidualnym mistrzem świata był „Remi”, dwa punkty zdobył Jakub Sawiński. A to znaczyło, że strata „aniołów” wynosiła zaledwie trzy punkty. W następnym biegu doświadczony duet Paradziński-Cegielski zniwelował stratę o kolejne dwa punkty. Ostatnia tego dnia gonitwa przyniosła wiele emocji, kiedy wszystko wydawało się przesądzone kapitana Lwów zaatakował Jakub Kościecha. Obaj upadli, a sędzia Marcin Niedzielski po analizie wideo powtórzył bieg w pełnej czteroosobowej obsadzie.

Powtórka tego biegu była jednym z najbardziej emocjonujących momentów w ostatnich latach przy Bielańskiej 66. TSŻ, aż dwukrotnie prowadził 7:3. Zawodnicy zamieniali się pozycjami jak w kalejdoskopie, niestety na niekorzyść TSŻ-u za plecami Kościechy zameldowali się Gabor i Paruzel, Syrkowski do mety dojechał czwarty.

W niedzielę 28 czerwca TSŻ i Drwęca udadzą się do Ostrowa Wielkopolskiego, tam zmierzą się z miejscowym PKS Wirażem. Ten w 1. kolejce CS Superligi został rozjechany przez Orzeł Gniezno, aż czterdziestoma punktami.