Sympatycy sportu z grodu Kopernika, z utęsknieniem czekali na powroty swoich ulubieńców. Elana zdążyła już rozegrać kilka spotkań w nowej rzeczywistości, w ten weekend dołączą do niej hokeiści na trawie i speedrowerzyści. 

Hokej na trawie

Laskarze Pomorzanina w finale Hokej Superligi zagrają przeciwko Grunwaldowi Poznań, nim to jednak nastąpi, przyjdzie im rywalizować w powracającym po 13 latach Pucharze Polski. Ten ma z kolei zrekompensować kibicom i zawodnikom czas, kiedy rozgrywki były wstrzymane przez pandemię. Pomorzanin trafił w tych rozgrywkach do bardzo mocnej grupy B, gdzie będzie się mierzył z UKH Startem 1954 Gniezno i odwiecznym rywalem WKS-em Grunwald Poznań.

Wszystkie spotkania w ramach Pucharu Polski będą miały miejsce w Poznaniu na boisku AWF-u przy Królowej Jadwigi 27. W pierwszym meczu, który odbędzie się 20 czerwca o 13:30, torunianie zagrają z gnieźnianami. Dobrą wiadomością dla kibiców „Pomorka” jest to, że Puchar Polski będzie można oglądać na żywo na youtubowym kanale Hokej Superligi. Tydzień później 27 czerwca, również o 13:30, Pomorzanin zmierzy się w hitowym starciu z Grunwaldem. Półfinały zaplanowano na 28 czerwca, zaś mecz finałowy na 5 lipca.

Piłka nożna

W niedzielę 21 czerwca o 17:00, ósma w tabeli II. ligi Elana, na Bema podejmie Górnika Polkowice. Goście zajmują obecnie dziesiątą lokatę w tabeli ze stratą dwóch punktów do Elany. Co ciekawe, na przestrzeni sezonu strzelili aż osiem bramek więcej niż torunianie (43 – Górnik, 35 – Elana). Spotkanie zatem będzie dość istotne dla końcowego układu tabeli.

Speedrower

Speedrowerzyści TSŻ-u i Drwęcy rozpoczną sezon 20 czerwca od zmagań o Mistrzostwo Polski Par Klubowych w podbydgoskim Żołędowie. Tam zostaną wręczone medale w kategoriach: open, młodzieżowcy, juniorzy, kadeci, młodzicy, kobiety i weterani. TSŻ weźmie udział w każdej z kategorii oprócz weteranów, zaś Drwęca w każdej prócz młodzików i kobiet. Ile krążków przyjdzie do Torunia na początek sezonu? Oby jak najwięcej, bo jest na to realna szansa.

Dzień później, bo 21 czerwca przy Bielańskiej 66, dojdzie do 1. rundy CS Superligi, czyli Drużynowych Mistrzostw Polski w speedrowerze. Rywalem toruńskich drużyn będą brązowi medaliści ubiegłorocznych rozgrywek – Lwy Avia Częstochowa. O 13:00 z gośćmi zmierzy się Drwęca Kaszczorek, zaś o 15:30 TSŻ Toruń. Speedrower jest bardzo widowiskową dyscypliną, stąd oba mecze przyniosą wiele emocji. Zwłaszcza drugie spotkanie, które śmiało można nazwać hitem kolejki. Obie drużyny celują bowiem w tych rozgrywkach w czołowe lokaty.

W szeregach torunian po trzech sezonach przerwy kibice ujrzą Pawła Cegielskiego, ponadto liderów: Remigiusza Burchardta, Jakuba Kościechę, Marcina Paradzińskiego, walczącego o taki status Borysa Wojciechowskiego i młodą gwardię: Jakuba Sawińskiego, Kosmę Syrkowskiego, Wiktora Czerwińskiego i Bartłomieja Sikorskiego. Na przeciw nich staną m.in dwukrotny indywidualny mistrz świata – Marcin Szymański, czy czołowy zawodnik w kraju – Piotr Jamroszczyk.